Юаньчжан I (імператор Мін)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чжу Юаньчжан
明太祖.jpg
Народився 21 жовтня 1328
Округ Фен'ян[d], Чучжоу[d], Аньхой, КНР
Помер 24 червня 1398
Нанкін, Цзянсу
Поховання Сяолін
Громадянство
(підданство)
Китай
Велика країна Мін
Національність китаєць
Місце проживання Китай
Діяльність правитель
Вчителі Song Lian[d]
Посада Імператор династії Мін
Військове звання Адмірал
Термін 13681398
Попередник
Наступник Чжу Юньвень
Рід Чжу
Батько Zhu Shizhen[d]
Мати Empress Chun[d]
Брати, сестри
У шлюбі з Ма Юхуань, Q7316961?, Q7317017?, Consort Guo Ningfei[d] і Consort Ren Shunfei[d]
Діти Zhu Biao[d][1][2], Zhu Shuang[d][1], Zhu Gang[d][1], Zhu Su[d][1][2], Zhu Fu[d], Чжу Ді[1][2], Zhu Zhen[d], Zhu Zi[d], Zhu Ji[d], Zhu Tan[d], Zhu Chun[d], Zhu Bo[d], Zhu Gui[d][3], Zhu Ying[d], Zhu Zhi[d][3], Zhu Zhan[d], Zhu Quan[d][3][2], Zhu Pian[d], Zhu Hui[d][3], Zhu Song[d], Zhu Mo[d], Zhu Ying[d], Zhu Jing[d], Zhu Dong[d], Zhu Yi[d], Zhu Nan[d], Princess Linan[d], Princess Ningguo[d], Princess Chongning[d], Princess Anqing[d], Princess Runing[d], Princess Huaiqing[d], Princess Daming[d], Princess Fuqing[d], Princess Shouchun[d], Princess Nankang[d], Princess Yongjia[d], Princess Hanshan[d], Princess Ruyang[d], Princess Baoqing[d], Mu Ying[d], Zhu Ningguo[d][2] і Zhu Shuang[d][2]

Чжу́ Юаньчжа́н (китайська: 朱元璋піньїнь: Zhū Yuánzhāng; 21 жовтня 132824 червня 1398) — китайський державний і політичний діяч. Засновник і перший імператор китайської династії Мін (23 січня 136824 червня 1398). Походив з родини бідних селян. Брав участь у антимонгольському повстанні червоних пов’язок у 13511366 роках. Вислужився від солдата до полководця повсталих. Підкорив басейн річки Янцзи, а згодом — усю Центральну китайську рівнину. 1368 року проголосив створення династії Мін. Вигнав з Китаю монгольські війська у північні степи й встановив односібне правління. Заклав основи Мінської імперії, що панувала в Китаї до 1644 року. Посмертне ім'яІмператор Ґао. Храмове ім'яТайцзу. Девіз правлінняХун'у. Інше ім'я, що походить від девізу правління, — Імпера́тор Хун'у́ (китайська: 洪武帝піньїнь: Hóngwǔ-dì).

Перші реформи[ред. | ред. код]

Імператор Хун У (Юаньчжан) (1368–1398), негайно зайнявся відновленням економіки країни. Він закріпив всі землі, захоплені селянами і великими землевласниками під час війни, за тими, хто їх обробляв. Орної землі не вистачало, тому землероби, котрі піднімали цілину, на три роки звільнялися від податків, що дозволило вже на третій рік правління Хун У заселити цілинні землі навколо міст в північних областях. Надалі уряд також заохочувала біженців та мешканців густонаселених областей до переселення на цілинні землі, надаючи їм усілякі пільги.

Йому належить будівництво 48-кілометрової оборонної стіни навколо Нанкіна, а також нових палаців і урядових будівель. Згідно «Історії Мін», починаючи з 1367 року складався новий конфуціанський кодекс, відомий як «Да Мін люй», який прийняв остаточну форму в 1397 році. Частково, втім, він повторював старий Танський кодекс 653 року.

Сім'я[ред. | ред. код]

Дружина[ред. | ред. код]

Діти[ред. | ред. код]

26 синів і 19 дочок

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Юаньчжан I (імператор Мін)