Відмінності між версіями «Юзу»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 18: Рядок 18:
   
 
== Основні відомості ==
 
== Основні відомості ==
Юзу росте як невелике дерево, від 2-8 м у висоту з великими шипами на стовбурі. Плоди дозрівають зазвичай наприкінці осені, що раніше, ніж у інших цитрусових. Юзу є одним з найбільш морозостійких цитрусових, рослина може витримувати короткотривале зниження температури до −13 °C.
+
Юзу росте як невелике дерево, від 2-8 м у висоту з великими шипами на стовбурі. Плоди дозрівають зазвичай наприкінці осені, що раніше, ніж у інших цитрусових. Юзу є одним з найбільш морозостійких цитрусових, критична температура від -14 до -15С. В Японії ця рослина часто переносить до - 12С без пошкоджень. Це дає можливість вирощувати цей гибрид в сьомій [[USDA-зони|USDA]] зоні морозостійкості без укриття.
   
 
Юзу можна зустріти у Китаї, Кореї — росте у дикому вигляді, та Японії — вирощують у промислових обсягах. Також Юзу можна зустріти в [[Україна|Україні]] на південному березі [[Крим|Криму]].
 
Юзу можна зустріти у Китаї, Кореї — росте у дикому вигляді, та Японії — вирощують у промислових обсягах. Також Юзу можна зустріти в [[Україна|Україні]] на південному березі [[Крим|Криму]].

Версія за 19:40, 25 жовтня 2017

Юзу
Юзу у живій природі
Юзу у живій природі
Біологічна класифікація
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Родина: Рутові (Rutaceae)
Триба: Цитрусові (Citreae)
Рід: Цитрус (Citrus)
Вид: C. ichangensis x C. reticulata var. austera
Біноміальна назва
Citrus ichangensis x Citrus reticulata var. austera
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Citrus junos
IPNI: 771942-1
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 135197

Юзу, або Citrus junos (юдзу, юноє, японський цитрон) — складний гібрид з роду цитрусових, батьківщиною якого вважають Китай.

Стиглий плід Юзу

В Китаї цей плід відомий ще з часів Конфуція, тобто вже 2500 років. Плоди юзу схожі на невеличкі грейпфрути з середнім діаметром 5 — 10 см, мають ароматну шкірку жовтого або помаранчевого кольору, яка легко відділяється, та м'якоть, яка має дуже кислий смак, схожий на лимон з нотками грейпфрута.

Основні відомості

Юзу росте як невелике дерево, від 2-8 м у висоту з великими шипами на стовбурі. Плоди дозрівають зазвичай наприкінці осені, що раніше, ніж у інших цитрусових. Юзу є одним з найбільш морозостійких цитрусових, критична температура від -14 до -15С. В Японії ця рослина часто переносить до - 12С без пошкоджень. Це дає можливість вирощувати цей гибрид в сьомій USDA зоні морозостійкості без укриття.

Юзу можна зустріти у Китаї, Кореї — росте у дикому вигляді, та Японії — вирощують у промислових обсягах. Також Юзу можна зустріти в Україні на південному березі Криму.

Використання

Юзу широко використовують в японській кухні як лимон, його додають до перших та других страв та роблять з нього мармелад, у Кореї з плодів Юзу роблять джем. Ще з соку Юзу роблять різні напої та оцет. Цедру використовують для виробництва парфумів та ефірної олії. Дерево використовують як підщепу для інших цитрусових, щоб збільшити їх морозостійкість.

Посилання