Відмінності між версіями «Юридичний акт»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(інтервікі)
(доповнення з дублікату)
'''Правовий акт''' — акт-волевиявлення уповноваженого [[суб'єкт]]а права, що регулює суспільні відносини за допомогою встановлення (зміни, скасування, зміни сфери дії) правових норм, а також визначення на основі цих норм прав і обов'язків учасників конкретних правовідносин, міри відповідальності конкретних осіб за скоєне ними правопорушення. Оформляється у встановлених законом випадках у вигляді письмового документа.
'''Акт юриди́чний''' — акт, що встановлює певні права або обов'язки для [[громадянин|громадян]], організацій, [[установа|установ]], [[підприємство|підприємств]].
А. ю. поділяються на
* ''нормативні акти'' (що встановлюють заг. правила поведінки — [[норми права]]) та
* ''індивідуальні'' (що стосуються конкретного випадку).
 
Також вживається термін '''Актюридичний юриди́чнийакт'''  — акт, що встановлює певні права або обов'язки для [[громадянин|громадян]], організацій, [[установа|установ]], [[підприємство|підприємств]].
До нормативних А. ю. відносяться [[закон]]и, постанови уряду тощо; до індивідуальних — акти про призначення на посаду, нагородження, судові рішення та ін.
А. ю. поділяються на
* ''нормативні акти'' (що встановлюють заг. правила поведінки  — [[норми права]]) та
* ''індивідуальні'' (що стосуються конкретного випадку).
 
До нормативних А.юридичних ю.актів відносяться [[закон]]и, постанови уряду тощо; до індивідуальних  — акти про призначення на посаду, нагородження, судові рішення та ін.
== Література ==
 
== Література ==
* {{УРЕ}}