Відмінності між версіями «Юрисконсульт»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Виправлено джерел: 0; позначено як недійсні: 1. #IABot (v2.0beta15))
 
(Не показано 3 проміжні версії 3 користувачів)
Рядок 8: Рядок 8:
 
Як відзначав російський юрист та історик права [[Васьковський Євген Володимирович|Є. В. Васьковський]] «… першими юристами в Римі були патрони. В особі їх поєднувалися дві професії: юрисконсультів і адвокатів».
 
Як відзначав російський юрист та історик права [[Васьковський Євген Володимирович|Є. В. Васьковський]] «… першими юристами в Римі були патрони. В особі їх поєднувалися дві професії: юрисконсультів і адвокатів».
 
 
У сучасному вигляді інститут юрисконсультів сформувався на початку XX століття. За визначенням [[Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона|Малого енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона]] юрисконсульти це юристи при державних і громадських установах та приватних підприємствах, що дають свої висновки з приватно-правових питань, які виникають у діловодстві цих установ, і виступають на суді як повірені.<ref>[http://slovari.yandex.ru/dict/brokminor/article/43/43954.html?text=%D1%8E%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82&stpar3=1.7 Малый энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона] {{ref-ru}} 22.03.2011</ref>
+
У сучасному вигляді інститут юрисконсультів сформувався на початку XX століття. За визначенням [[Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона|Малого енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона]] юрисконсульти це юристи при державних і громадських установах та приватних підприємствах, що дають свої висновки з приватно-правових питань, які виникають у діловодстві цих установ, і виступають на суді як повірені.<ref>[http://slovari.yandex.ru/dict/brokminor/article/43/43954.html?text=юрисконсульт&stpar3=1.7 Малый энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона]{{Недоступне посилання|date=серпень 2019 |bot=InternetArchiveBot }} {{ref-ru}} 22.03.2011</ref>
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Поточна версія на 10:44, 2 серпня 2019

Юрисконсульт (лат. juris-consultus — правознавець, юридичний радник) — штатний працівник юридичної особи, що забезпечує дотримання законодавства, як організацією, так і по відношенню до організації з боку інших учасників правовідносин.

Серед осіб, що об'єднуються поняттям «юрист», юрисконсульт займає особливе місце. Більшість юристів працює юрисконсультами в державних і приватних організаціях. Найбільш близька до роботи юрисконсульта діяльність адвокатів.

Історія[ред. | ред. код]

Інститут юрисконсульта виник в римському праві на початку імперії за часів правління Октавіана Августа. У Стародавньому Римі юрисконсульти були експертами з законодавства. Думки юрисконсультів у формі судової практики за часів імператора Августа були обов'язковими для судів, на відміну від сьогодення. Як відзначав російський юрист та історик права Є. В. Васьковський «… першими юристами в Римі були патрони. В особі їх поєднувалися дві професії: юрисконсультів і адвокатів».

У сучасному вигляді інститут юрисконсультів сформувався на початку XX століття. За визначенням Малого енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона юрисконсульти це юристи при державних і громадських установах та приватних підприємствах, що дають свої висновки з приватно-правових питань, які виникають у діловодстві цих установ, і виступають на суді як повірені.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Малый энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона[недоступне посилання з серпня 2019] (рос.) 22.03.2011