Відмінності між версіями «Японський архіпелаг»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м
Мітки: Редагування з мобільного пристрою, Редагування через мобільну версію
Рядок 15: Рядок 15:
 
* [[Хоккайдо]]
 
* [[Хоккайдо]]
 
* [[Хонсю]]
 
* [[Хонсю]]
* [[Шікоку]]
+
* [[Сікоку]]
 
* [[Кюсю]]
 
* [[Кюсю]]
   

Версія за 13:08, 15 лютого 2018

Японський архіпелаг

Японський архіпелаг — (яп. 日本列島, ніппон ретто) — група островів у західній частині Тихого океану, які розташовані на стику Євразійської, Тихоокеанської, Філіппінської та Північно-Американської літосферних плит.

Короткі відомості

У широкому розумінні архіпелаг складається з 5 великих островів: — Кюсю, Шікоку, Хонсю, Хоккайдо і Сахаліну, а також включає групи островів Тідзіма, островів Амі, острови Рюкю та острови Іто. Інколи, проте дуже рідко, до японського архіпелагу відносять Тайвань.

У вузькому розумінні Японський архіпелаг — це територія, підконтрольна сучасній державі Японія. Винятки становлять лише група островів Оґасавара, які через своє віддалене географічне положення від Східної Азії і основних японських островів не можуть бути віднесені до архіпелагу. У сучасній географічній науці саме «вузьке» розуміння Японського архіпелагу, який збігається з кордонами державного утворення «Японія», є переважаючим.

Острови

Загалом, Японський архіпелаг складається з більше як 3000 островів, які витягнулися вздовж Східно-азійського узбережжя з півночі на південь.

Найбільші острови

Менші острови

Групи островів

Групи островів

Хоккайло

Міяґі

Токіо

Міє

Хьоґо

Сімане

Окаяма

Хіросіма

Ямаґуті

Окінава

За префектурами

Хоккайдо

Джерела та література