Японський ідол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аяка Сасакі (гурт Momoiro Clover Z).
Саюмі Мітісіге (гурт Morning Musume).
Ріно Сасіхара (гурт AKB48).

Японський ідол (яп. アイドル) — в японській поп-культурі — молода[1] медіа-персона[2][3], ідеал і недосяжний предмет любові[4] несамовитих шанувальників.[4][5]

Термін має на увазі невинну привабливість, здатність викликати захоплення і закохувати в себе, і комерціїзований японськими кастинг-агентствами, які проводять конкурсні відбори юнаків і дівчат.

Чистота і безпосередність — якості, які викликають обожнювання японської публіки. Існує також думка, що ідоли уявляються японцям як сестрички або милі дівчатка, що живуть за сусідством.

Ідоли повинні бути ідеальними прикладами для молодого покоління.

Агентства, під контрактом яких знаходяться ідоли, курують їх професійне зростання і стежать за їх поведінкою.

Ідол-поп-гурту задуманий за зразком навчальних закладів. Дівчина вступає до гурту, де навчається професії співачки, а коли виростає, для неї влаштовується урочиста церемонія випуску.

Ідолам заборонено зустрічатися з протилежною статтю. Тому нерідкі «бойфренд-скандали» — публікація в пресі викривальних матеріалів про романтичні стосунки ідола. Чутки, зазвичай, офіційно не підтверджуються, щоб не зашкодити ідеальному іміджу ідолів, проте за скандалом може послідувати несподіваний відхід зі сцени.[6]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Переважно підліткового віку
  2. Співак, актор, фотомодель тощо
  3. Amazon.com: Editorial Review: Islands of Eight Million Smiles: Idol Performance and Symbolic Production in Contemporary Japan (Harvard East Asian Monographs) (English). Amazon.com, Inc. Архів оригіналу за 2012-06-16. Процитовано 2011.05.18. 
  4. а б Словник Goo: Айдору (3) (Japanese). NTT Resonant Inc. Процитовано 2011.05.18. 
  5. Pop 'idol' phenomenon fades into dispersion (English). The Japan Times Online. Архів оригіналу за 2011-08-13. Процитовано 2011.05.18. 
  6. Ellis in Wonderland (English). kinokopress.com. Архів оригіналу за 2012-06-16. Процитовано 2011.05.18. 

Посилання[ред. | ред. код]