Відмінності між версіями «Яцик Петро Дмитрович»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 37: Рядок 37:
 
}}
 
}}
   
'''Петро́ Дми́трович Я́цик''' (*[[7 липня]] [[1921]], [[Верхнє Синьовидне]], [[Сколівський район]], [[Львівська область]] — † [[8 листопада]] [[2001]]) — канадський підприємець українського походження, [[меценат]] і [[філантроп]], відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні.
+
'''Петро́ Дми́трович Я́цик''' (*[[7 липня]] [[1921]], [[Верхнє Синьовидне]], [[Сколівський район]], [[Львівська область]] — † [[8 листопада]] [[2001]]) — канадський підприємець українського походження, [[меценат]] і [[філантроп]], відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Після його смерті був започаткований всеукраїнський конкурс імені Петра Яцика
   
 
Серед найголовніших проектів, профінансованих Яциком:
 
Серед найголовніших проектів, профінансованих Яциком:

Версія за 16:37, 11 листопада 2013

Петро Дмитрович Яцик
Народився 7 липня 1921(1921-07-07)
Верхнє Синьовидне
Помер 8 листопада 2001(2001-11-08) (80 років)
Торонто, Канада
Громадянство Канада Канада
Національність українець
Місце проживання канада,україна
Діяльність підприємець, меценат
Нагороди
Орден Князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня
Орден князя Ярослава Мудрого

Петро́ Дми́трович Я́цик (*7 липня 1921, Верхнє Синьовидне, Сколівський район, Львівська область — † 8 листопада 2001) — канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Після його смерті був започаткований всеукраїнський конкурс імені Петра Яцика

Серед найголовніших проектів, профінансованих Яциком:

Біографія

Народився у заможній селянській родині, закінчив 7-річну сільську школу, вчився на сільськогосподарських та залізничних курсах. Працював помічником машиніста. Під час війни співпрацював з українськими партизанами.

1944 — виїхав на Захід, проживав у Німеччині. Закінчив Український технічно-господарський інститут у Регенсбурзі (1947), в якому вивчав економіку.

З 1949 року — у Канаді: власник і президент приватної будівельної фірми Prombank Investment Limited (P. Jacyk Group).

Фундатор Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів», був його почесним президентом.

Доброчинна діяльність

Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті.

Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України (зокрема переклад Історії України-Руси М. С. Грушевського англійською мовою), економіки, політології, медицини, етнографії. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 мільйонів доларів.

Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був П.Яцик, надано його ім'я.

За багатолітню меценатську діяльність нагороджений «Почесною відзнакою Президента України» (1996), а до свого 80-ліття — орденом князя Ярослава Мудрого.

Література

Посилання