Яєчна атака

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Яє́чна ата́ка (англ. egging, рос. яичная атака) — розповсюджений публіцистичний термін[джерело?], який означає жбурляння яйця під час масових акцій у ту чи іншу знану людину (переважно політиків), з метою демонстрації своєї недовіри до неї, або сили, яку ця людина представляє. Офіційною владою такі вчинки розцінюються, як правило, як дрібне хуліганство, а «нападників» заарештовують.

Яєчні атаки у світі[ред. | ред. код]

На початку XXI століття жертвами яєчних атак стали відомі політики та громадські діячі:

Жертвами яєчних атак можуть бути також посольства, кораблі та інше. Так, наприклад, за останні роки від яєчних атак потерпали:

  • Латвійське посольство в Росії
  • Нідерландське судно Лангенорт (Langenort)
  • організація «Жінки на хвилях»

Приводом для яєчної атаки можуть бути і пристрасті спортивних вболівальників, наприклад атака італійських вболівальників на Данське посольство в Мілані.[8]

Яєчні атаки в Україні[ред. | ред. код]

Янукович картинно падає після того, як у нього влучило яйце
  • Найгучнішою яєчною атакою за всю новітню історію України став інцидент в Івано-Франківську 24 вересня 2004 року під час Президентських виборів 2004, жертвою якої став тодішній кандидат на цю посаду, прем'єр-міністр України Віктор Янукович. Безпрецедентним в історії став той факт, що постраждалий знепритомнів на місці події, був доставлений у лікарню, а після одужання заявив про отримання «черепно-мозкової травми». Соратники Януковича заявляли про влучання «тяжких та важких предметів», «акумуляторів» тощо, однак на відеозйомках (напр. відео) було чітко зафіксоване саме яйце, яке влучило в груди постраждалому.
  • В 1994 в цьому ж місті жертвою яєчної атаки став Л. Кучма

Від яєчних атак також потерпали:

Альтернатива яєчним атакам[ред. | ред. код]

Широко розповсюдженою альтернативною «зброєю», яка використовується хуліганами для демонстрації недовіри до знаних людей є торт. Традицію закидувати відомих осіб тортами заснував бельгієць Ноель Годен — лідер руху «Міжнародні тістечкові бригади». Від «бойовиків» цієї організації постраждали такі відомі особи, як Білл Гейтс, Мішель Камдесю, Жан Люк Годар та інші. Серед постраждалих від кидання торту також видатний композитор Раймонд Паулс, в якого влучили тортом під час проведення конкурсу в Юрмалі.[1]

Посилання[ред. | ред. код]