Домогосподарка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Good Housekeeping (американський журнал), 1908 р.

Домогосподарка — це людина (переважно жінка), основним заняттям якої є управління сім'єю і домашній догляд за нею, виховання дітей, приготування їжі та зберігання продуктів харчування, купівля товарів для повсякденного життя, прибирання і підтримка будинку тощо. Найчастіше це жінки, які не працюють, хоча бувають винятки (наприклад, тимчасова хвороба, вагітність або інша причина).

Термін іноді може використовуватися як антитеза «кар'єрна жінка». Для чоловіків з аналогічною характеристикою використовується слово «домогосподар».

Економіка

Деякі феміністки та нефеміністські економісти (зокрема, прихильники історичного матеріалізму) відзначають, що цінність праці домогосподарок ігнорується у стандартному формулюванні обсягу виробництва, такі як ВВП або дані про зайнятість. Домогосподарки працюють багато неврахованих годин на тиждень, у той час як залежать від грошей свого чоловіка чи партнера за зайнятістю.

Функції

Миття посуду.
Частина буденної роботи лондонської домогосподарки, 1941 р.

Робота домогосподарки у тому, щоб піклуватися про себе й інших членів сім'ї та брати участь у догляді за своїм будинком. Можливі функції домогосподарки різноманітні:

  • Харчування: планування, купівля їжі, її приготування, миття посуду.
  • Прибирання: сезонну очистка штор, вибивання килимів, миття підлоги, чистка гаража, слідкування за дизайном оселі, прання, лагодження та прасування, покупка нового одягу, садівництво.
  • Догляд за дитиною: відправка дітей до школи і додому, купання, вдягання, годування дітей, читання їм книжок тощо.
  • Охорона здоров'я та спілкування: перша допомога, догляд за хворими, тваринами, слухання партнерів по розмові, розважати гостей, давати поради.
  • Фінанси і витрати: плата щомісячних побутових рахунків своєчасно, вирішення побутових питань стосовно здоров'я, страхування автомобіля, рахунку мобільного телефону, призначень доктора, управління витратами, будь-які інші секретарські обов'язки, які необхідно зробити, щоб допомогти своєму працюючому чоловіку і таке інше.

Посилання