Аудіонаркотики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:13, 26 травня 2022, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.7)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Аудіонаркотики, цифрові наркотики (I-Doser) - назва для звукових файлів, імовірно викликають психоактивну дію. Саме явище з'явилося разом з програмою I-Doser в середині 2006 року, а в 2009 році зазнало сплеск популярності в рунеті .

Історія і зростання популярності[ред. | ред. код]

У 2006 році з'явилася програма I-Doser, що дозволяє прослуховувати файли з певним змістом, які позиціонувалися як звуки, які викликають ейфоричний стан, схоже з ефектом від вживання справжніх наркотиків. При цьому вони зберігалися в drg-файлах закритого формату, які дозволяли тільки певну кількість прослуховувань («доз»). Після цього програма модифікувала drg-файли певним чином, заборонним подальше прослуховування. Існує велика кількість (на 2009 рік - більше ста) типів звукових файлів, назви деяких з них викликають асоціації з традиційними наркотиками («марихуана», «ЛСД» та ін.), Інші ж мають абстрактні назви (наприклад, «рука Бога», "жага життя"). Автори програми заробляли, продаючи «дози» різних «наркотиків». Назва програми стало прозивним для будь-яких типів звукових файлів такого типу.

Внутрішній формат програми або drg-файлів незабаром був розкритий, а їх вміст переконвертувати в поширені формати звукових файлів, які могли відтворюватися будь-яким аудіопрогравачем. Після цього у великій кількості почали з'являтися «піратські» сайти, що пропонують купити «звукові наркотики» у вигляді файлів звичайних звукових форматів (wav, mp3), чи розповсюджують їх безкоштовно; також ці файли доступні в пірінгових файлообмінних мережах.

У червні 2009 року в російськомовному сегменті Інтернету відбувся сплеск пошукових запитів, пов'язаних з аудіонаркотик.

Відзначається, що зростання популярності таких файлів пов'язаний з розсилкою спаму (у тому числі через соціальні мережі та ICQ) і появою статей і передач у ЗМІ.

Технологія та вплив[ред. | ред. код]

Звукові наркотики (бінауральні стереохвилі) - звук у цифровому форматі, який являє собою пульсуючі звуки, що складаються з певного набору частот.

Стверджується, що прослуховування цих звукових файлів надає на мозок вплив за рахунок так званих бінауральних ритмів, відповідних частотам «мозкових хвиль», які утворюються при прослуховуванні за допомогою стереонавушників спеціально підібраних різних звукових сигналів для лівого і правого вуха слухача. Імовірно цифрові наркотики синхронізують хвилі мозку зі звуком. Внаслідок цього вони впливають на психічний стан.

Нейрохірург Ніколас Теодор зазначає, що реальних свідчень того, що «айдозери» дійсно можуть надавати приписуване їм вплив, не існує. На думку доктора медичних наук, професора кафедри теоретичної та прикладної психології Тольяттинского держуніверситету Валерія Якуніна, навіть якщо вплив акустичних хвиль і здатне призводити до виникнення змінених станів свідомості, «отримати постійно діючий ефект і точно описати, яким саме він буде, неможливо, це дуже сильно залежить від індивідуальних особливостей людини »; він вважає, що при масовому тиражі отримати такий ефект нереально, і що якесь реальне вплив «цифрові наркотики» можуть надати лише в одиничних випадках, а в інших випадках має місце ефект плацебо (особливо у людей истероидного типу).

Більшість людей чує в айдозерів лише шум і пульсуючі звуки. Дехто після певного часу прослуховування відзначають різні відчуття в голові (біль, шум, помутніння), або в тілі.

Теорія змови[ред. | ред. код]

Леонід Армер, координатор проекту «Молодіжна служба безпеки», зазначає, що «поява даної теми абсолютно чітко сплановано і підготовлено, бо з аналізу інформації сайтів їх об'єднує загальний контент, хостинг в різних країнах, а також те, що більшість сайтів було створено в першій половині червня - це була підготовка, а потім почалася масова розсилка ». «Цифрові наркотики» на цих сайтах продаються за гроші, при цьому ніякої гарантії їх ефективності розповсюджувачі не пропонують

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]