Десятиборство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:21, 1 грудня 2020, створена Goo3Bot (обговорення | внесок) (дивіться також → див. також)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіон світу у легкоатлетичному десятиборстві Браян Клей (США)

Десятиборство — вид спорту, що включає змагання в 10 видах легкої атлетики. Змагання проводяться 2 дні поспіль (по 5 видів за день). Результат кожного учасника визначається комбінацією його результатів в окремих видах. Є своя система нарахування очок у кожному виді (при цьому враховується саме результат, а не зайняте місце). Потім ці очки підсумовуються, щоб одержати остаточний результат. Змагання з десятиборства проводяться серед чоловіків, жінки змагаються в семиборстві.

Історія

Сучасне легкоатлетичне багатоборство бере початок ще з античних олімпіад, де прадавні спортсмени змагалися в комбінації декількох дисциплін. Правила сучасного десятиборства були розроблені в 1911 році й в 1912 році вид, як окрема дисципліна, був включений у програму Олімпіад. Таблиці очок переглядалися в 1935, 1952 і 1962 роках. Сучасна система підрахунку була прийнята в 1984 році на конгресі IAAF у Лос-Анджелесі.

Загальний опис

Змагання по десятиборству проводяться в два дні: 1-й день — біг на 100 м, стрибки в довжину, штовхання ядра, стрибки у висоту, біг на 400 м; 2-й день — біг на 110 м з бар'єрами, метання диска, стрибки з жердиною, метання списа, біг на 1500 м. Переможець визначається за сумою очок, набраних у всіх видах десятиборства, кількість очок в кожному виді програми.

Світовий рекорд — 9026 очок належить чеському десятиборцю Роману Шебрле. Він був установлений 27 квітня 2001 у австрійському місті Гетц. Рекорд України, встановлений у 1984, належить Олександру Апайчеву. Він становить 8709 очок.

Вперше змагання з десятиборства були включені в програму Олімпійських ігор в 1912 і відтоді проводяться на всіх найбільших змаганнях з легкої атлетики.

Див. також

Джерела

Посилання