Пауерліфтинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пауерліфтинґ або паверліфтинґ (англ. powerlifting: power — сила, і lift — підіймати) — силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Паверліфтинґ, також називають силовим триборством. Пов'язано це з тим, що як змагальні дисципліни в нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві, і тяга штанги — які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена.

У паверліфтинґу, на відміну від бодибілдингу, важливі силові показники, а не краса тіла.

При виступі порівнюються показники спортсменів в одній ваговій категорії. Оцінка йде за сумарною максимально взятою вагою у всіх трьох вправах. При однакових показниках перемога присуджується спортсменові, що володіє меншою вагою. При порівнянні спортсменів різних вагових категорій може використовуватися формула Вілкса або формула Глоссбреннера (найчастіше використовується у федерації WPC-WPO). Кількість міжнародних організацій паверліфтинґу постійно зростає [1]. Але, незважаючи на децентралізацію, яка властива світовому паверліфтинґу, найбільш відомою і популярною залишається Міжнародна федерація паверліфтингу (IPF). IPF — єдина міжнародна організація в паверліфтинґу, що є членом Асоціації Всесвітніх Ігор і Генеральної Асамблеї Міжнародних спортивних Федерацій. У 2004 році після тривалого процесу IPF отримала визнання МОК і підписала кодексу WADA, c 1964 паверліфтинґ включений в програму Паралімпійських Ігор як «важка атлетика» а з 1992 року як паверліфтинґ. Кількість країн-учасниць — 115, в Паралімпійських Іграх 2000 року вперше брали участь і жінки.

Тренування у жиму лежачи.

Спорядження в пауерліфтингу

Тепер у паверліфтингу застосовують таке спорядження: пояс, бинти на коліна і на зап'ястя, майка для жиму лежачи, комбінезон для присідання, комбінезон для станової тяги і деякі інші. Спорядження в паверліфтингу з'явилося з метою захисту від травм, при цьому за рахунок жорсткості тканини дала надбавку в 5-15 кг у кожному русі. Однак, за останні роки, виробники спорядження для паверліфтинга так удосконалили свою продукцію, що середня надбавка у кожній вправі досягла 50 кг, а максимальна доходить до 150, в окремих випадках — ще більше. Цей факт, а також тотальне використання допінгу на аматорському рівні при відсутності ефективного контролю, викликали стрімке зростання нормативів паверліфтингу за останні 10 років.

Українські федерації

Міжнародні федерації

 • Global Power Federation (GPF) http://www.gpfederation.net
 • International Powerlifting Association (IPA)
 • Eurasia Powerlifting Federation/Евроазиатская федерация пауэрлифтинга WPC-WPO
 • International Powerlifting Federation (IPF)
 • Global Powerlifting Committee (GPC)
 • World Powerlifting Federation (WPF)
 • World Drug-Free Powerlifting Federation (WDFPF)
 • World Powerlifting Alliance (WPA) http://apa-wpa.com/
 • World Powerlifting Organization (WPO)
 • World Association of Bench Pressers and Deadlifters (WABDL)
 • European Drug-Free Power Athletics Union
 • Russia WPC/WPO federation

Відомі українські паверліфтери

Див. також

Примітки

 1. Powerlifting Federation Websites. Процитовано 09 лютого 2014. (англ.)

Посилання