Повсякденний стиль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кежуел (англ. сasual чи сasual Wear) — повсякденний стиль, частіше це поняття стосується одягу, рідше зачіски чи аксесуарів. В європейській традиції — вид одягу, стиль, котрий в першу чергу є комфортним.

Історія

Зародження

Стиль кежуел зародився у Великій Британії в її шотландській частині, в місті Абердин. Там місцеві футбольні фанати однойменного футбольного клубу створили перший кежуел-рух серед навколо футбольного життя. Вони носили назву Aberdeen Soccer Casuals. Вони носили одяг тільки певних брендів (на початках найбільш популярними були Sergio Tacchini, Fila), але клубна атрибутика в одязі була майже відсутня.

80-ті

Пізніше, з середини 80-х рр. до вищезгаданих марок приєдналися Ben Sherman, Springfield, BeFree, Lambretta(скутери), MERC, дизайнерські та дорогі Fred Perry, Paul Smith, Lacoste, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Henry Lloyd, також сюди ввійшли такі представники кежуел стилю, як Burberry, Aquascutum, Stone Island, Gregory, C.P. Company, One True Saxon, adidas Originals,Nike,Kappa, le coq sportif,Lonsdale та ін.

Сьогодення

Сьогодні кежуел стиль не має якихось чітких меж, головне для нього це відчуття стилю та практичності. Більш чіткі рамки кежуел стилю проявляються у середовищі футбольних фанатів, для котрих марка, її репутація і стиль мають вагоме значення. Це в першу Burberry, adidas Originals, Lacoste,Stone Island,Lonsdale, MERC та американська New Balance.

Торгові марки одягу

Різновиди повсяклених фасонів

Див. також