Користувач:Alex Khimich

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:39, 24 лютого 2022, створена Alex Khimich (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikipedia-logo BW-hires.svg Цей користувач покинув Вікіпедію.Думки про Вікіпедію[ред. | ред. код]

Якщо ви вирішили віддати цьому проєкту частину свого часу, себто, частину себе, частину, яку ніколи не повернеш, рекомендую замислитись над ось такими речами, можливо, ваш паттерн частково пройдений і ви приймете подальші аргументи легко:

  • Перегони. Час минає, віддавати щось сюди, звісно, справа хороша, але не помітите, як пройшли роки, а сучасне інформаційне болото засмоктало не те що Вікіпедію, але і авторитетні джерела, думки адекватних людей, аналітику... Інформаційна гігієна приходить тільки у снах. Тобто, те, що ви сюди напишете про суспільство, прочитає освідчена вдячна частина нації, яка, скоріш за все вже як мінімум вміє читати і мислити, як максимум a priori має відповіді на такі запитання з англомовного сегменту мережі та авторитетних джерел. А технічно ми відстали, заперечувати цей факт — безглуздя. Шукати технічну інформацію будете англійською. А чи будете копати траншею ложкою, якщо поруч риє екскаватор?
  • Соціальна мережа. Так, Вікіпедія — соціальна мережа, з «вподобайками», групами, адміністраторами і навіть своїм маленьким судом для особливо невдалих конфронтацій. Нутрощі приховані десь там далеко в архівах сторінок обговорень. Як би настирно сама Вікіпедія це не заперечувала, але це — соцмережа (хоча і з краудсорсинговою ідеєю), а отже — пожирач часу. Можна створити статтю, або витратити години на її удосконалення, а виявиться, що її фактично не читають, а якщо її читають, вам її прийдеться з вилами обороняти, не по своїй волі перетворившись у метапедиста. Відклавши вила, можна витратити силу-силенну часу на доведення простих істин щодо існування якогось факту у статті, а виявиться, що джерело світогляду це інформаційний цукор з 1+1, 112, банальна неначитаність та бездіяльність у реальному житті. У соціальних мережах, як водиться, з ботами не водяться, отож тут, не знаю, чи варто витрачати свій час та наснагу. Хочете писати у Вікіпедію — пишіть щось на вузьку тематику, якщо на широку — гайда у кореспонденти або блогери, шанс, що там ваша інформація буде авторитетнішою — більший, головне правильно ключові слова писати.
  • Токсичне болото. Дивно, але це сказала людина, яку я сам вважав токсичною. Але ж він правий, хай йому грець! Може я став токсичний теж? Не знаю, як він інтерпретує цю якість болота, він не пояснював, на мій погляд, токсичність — це невід'ємна риса типового українського характеру у поганому його прояві і нутрощі Вікіпедії частенько тому є доказом. З року в рік, є ситуативно сформовані індивіди або частина людей, які завжди проти всього і проти всіх, проти будь якої підтримки, проти допомоги, проти нового бачення і з непереборними принципами. Себто, якщо коротко, «щоб у сусіда було гірше», і щоб якнайдовше. Ця ганебна риса характеру тут має всі важелі до реалізації. Спільнота не може зробити банальне переобрання арбкому, ба навіть зробити каденції адмінів, бо токсичність не дасть, бояться (самі себе?). Я завжди підтримував номінації на сходинку вперед, вважаю, що шанси потрібні для всіх і завжди і якомога частіше, підтримував навіть тих, кого засуджував, але щоразу дивлюся на ці обговорення як на бурю у склянці, яка перерветься, якщо хтось з обслуговуючого штату витягне тимчасово виту пару або оптоволокно з одного з численних кешуючих амстердамських серверів.
  • Вигорання. Навіть якщо у вас є час, рано чи пізно цікавість пропаде, а потім може на трошки повернутись і знову зникнути, знову вистрибнути під тиском альтруїзму з новою силою — це емоційне або професійне вигорання, відома у Вікіпедії проблема з купою порад як її уникнути. Якщо коротко, ваші ліки — екзопедизм, байдужість, вузькофаховість. Якщо бодай однієї ноги з трьох у вас немає, впадете у болото, яке почне ці емоції смоктати. За літо болото підсихає, але будьте певні, не зникає — пікова відвідуваність у холодну пору є нормальним явищем для будь-якого ресурсу. Взагалі, вигорання — це норма і самозахист організму, варто замислитись, чи не набралось у вас часом решта невирішених справ, допоки ваше внутрішнє бажання борони боже не тягне вас сюди писати.
  • Професійність. Тут є багато відданих фахівців — визнаний факт, дійсно, багато. Але нажаль, тут багато «фахівців», таких як «істориків-всезнавців», «аналітиків», «медиків», «мовознавців-реформаторів», «втілювачів першого ж тренду правопису», носіїв догм та правил правопису з «особливими рисами», які замість створення свого ресурсу, покращують написані тексти — комусь байдуже, когось бісить, врахуйте це. Є люди, які себе намагаються «реалізувати» за рахунок інших — добре, що вони «керують» тут, а не реальними людьми. Список можна продовжувати але принцип відомий — не все ідеально, або прийміть, або геть. Ваш текст після рецензії може м'яко кажучи «змінитись». Вікіпедія, звісно, буде вам вдячна, але не принесе вам нічого. Буде забуття, так саме, як не видно піщинок у основі мурашника.
  • Приватність. Можливо, ви захочете писати тексти на політичну тематику, де є багато відвертих злочинців — майте на увазі, що мерзенних людей у політиці багато, у них є як противники, так і поціновувачі. Інформація, яку про них пишуть, їм не подобається...а приватність у Вікіпедії нижче плінтуса. Ознайомтесь з Etag, Сookie, SessionStorage, LocalStorage, Кеш браузера, HTTP_USER_AGENT а особливо на зрадницькі мовні коефіцієнти у останнього. Я вже мовчу про всім відомі поняття як VPN та IP, це очевидність. Вас можуть банально злити ті, хто вас знає по вікізустрічах, фейсбуках, а можуть злити при перевірці облікового запису по банальній необережності чи некомпетентності, причому, у сусідньому мовному розділі, причому, перевіряючи підмережу вашого провайдера, навіть якщо тут, де ви редагуєте — все добре. Підкреслюю, це може статись випадково, тому, якщо назвались своїм іменем — пишіть про квіти, погоду, тварин, машини та міста — це цінують всі.