Ехолокація тварин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:49, 29 березня 2021, створена Lxlalexlxl (обговорення | внесок) (додано Категорія:Нейроетологія за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ехолокація тварин — використання процесу ехолокації деякими тваринами, такими, як дельфіни, землерийки, кажани, кити і деякі птахи, такі як салангани (роди Aerodramus і Collocalia) і гуахаро. Термін був введений Дональдом Гріффіном, який вперше продемонстрував цю здатність у кажанів. Ці тварини видають звуки, та слухають ехо при видбиванні звуку від перешкод. Ці сигнали використовуються ними для орієнтації, навігації та знаходження об'єктів. Часто за допомогою ехолокації ці тварини здатні полювати, або збирати їжу.

Ехолокація, як спосіб пошуку об'єктів і можливість самим орієнтуватися в просторі, використовується різними представниками фауни. З водних ссавців (морських і річкових) найбільше розвинена у родині дельфінових, застосовується і іншими видами зубастих китів. Деякі види вухатих тюленів теж користуються ехолокацією, полюючи під водою.

Серед сухопутних, провідних підземний спосіб життя — землерийки (комахоїдні).

Кажани — практично всі види, мають дуже розвинені органи ехолокації, хоча і відрізняються способами.

З птахів, як вже сказано гуахаро, навіть їх гнізда зазвичай у тих же печерах, де і кажани живуть.

У комах поки виявлений один представник, метелик-совка

Деякі схожі здатності є і у Homo sapiens. Якщо з зав'язаними очима перебувати в приміщенні, з великою часткою ймовірності можна зрозуміти, велике приміщення, чи маленьке, орієнтуючись на звучання власного голосу.