Шаришський Град

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:41, 27 березня 2013, створена Addbot (обговорення | внесок) (Вилучення 9 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:q743012)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Руїни Шаришського Граду
Zaros Superioris Hungariae Civitas.jpg

Шаришський Град (словац. Šarišský hrad), один з найважливіших у минулому замків Словаччини, колишній центр Шаришу, нині в руїнах.

Місцезнаходження

На пагорбі над Вельки Шариш.

Історія

Замок почав будуватися в XIII столітті для оборони торгового шляху вздовж Торису, вперше згадується в літописі в 1245 році як "Шаруш". Був офіційною резиденцією угорських королів, коли ті відвідували Шариш, а також резиденцією комітату. На початку XIV століття замок потрапив до рук супротивників короля Карла Роберта сім'ї Омодей. У 1312 році військо Карла Роберта перемогло заколотників і замок став знову королівським. З 1405 р. король подарував замок сім'ї Переньї. У 1526 році Переньї повстали проти короля, в 1536 р. вони окупували Кошице, але королівські війська їх розбили і взяли облогою замок. Замок знову став королівським. Габсбурги посилили фортифікацію замку. У 1660 р. в замку вибухнув арсенал, а в 1687 р. замок згорів. З тієї пори замок був покинутий. В наш час[коли?] замок є улюбленим туристичним маршрутом. З його вежі відкривається вид на околиці.


Галерея