Аміґурумі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 01:07, 5 травня 2022, створена Дітрія (обговорення | внесок) (→‎Виготовлення амігурумі)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Аміґурумі (яп. 編みぐるみ, букв.: «в'язане-загорнуте») — японське мистецтво в'язання на спицях або гачком маленьких м'яких звірят та людиноподібних істот. Амігурумі — це найчастіше симпатичні тварини (ведмедики, зайчики, кішечки, собачки і інші.), чоловічки, але це можуть бути і неживі об'єкти, наділені людськими властивостями. Наприклад, кекси, капелюхи, сумочки та інші. Амігурумі в'яжуть спицями або гачком. Останнім часом амігурумі, зв'язані гачком, стали більш популярними і частіше зустрічаються.

Виготовлення амігурумі[ред. | ред. код]

Амігурумі зазвичай в'яжуться з пряжі простим способом в'язання — по спіралі і, на відміну від європейського способу в'язання, круги зазвичай не з'єднуються. Вони також в'яжуться гачком меншого розміру відносно товщини пряжі, щоб створити дуже щільну тканину без яких-небудь зазорів, через які може вилізти набивальний матеріал. Амігурумі часто роблять з частин і потім їх з'єднують, виняток становлять деякі амігурумі, які не мають кінцівок, а мають тільки голову і тулуб, які складають одне ціле. Кінцівки іноді набиваються пластмасовими шматочками, щоб надати їм живу вагу, в той час як інше тіло — волоконним наповнювачем.

Поширенню естетики амігурумі сприяє їх краса. З цією метою, типові звірятка амігурумі мають велику кулясту голову на циліндричному тулубі з маленькими кінцівками.