Мобільний комп'ютер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ноутбук
Планшетний комп'ютер
кишеньковий комп'ютер

Мобільний або портативний комп'ютер — персональний комп'ютер, який може бути зручно транспортований одною людиною і здатний бути швидко увімкнений у робочий стан, найчастіше з автономним живленням, з опціональною можливістю бути підключеним до мережі електроживлення.

Особливості

Мобільні комп'ютери використовуються тими, хто часто міняє місце діяльності або працює просто у дорозі, тому одною з ключових їхніх характеристик є вага. Особливості використання портативних комп'ютерів вимагають застосування

  • спеціального апаратного забезпечення (з увагою до розмірів, ваги і енергоспоживання)
  • мобільного програмного забезпечення, яке враховує портативний екран, обмежені засоби вводу, і часто обмежені обчислювальні ресурси
  • комунікаційні можливості — наприклад, важливою особливістю сучасних портативних комп'ютерів є здатність підключатися до бездротових мереж.

Одною з ключових технологій, що дозволила створювати портативні комп'ютери, стала розробка та впровадження рідкокристалічних дисплеїв, а також похідних сучасних технологій.

Для зберігання інформації сучасні мініатюрні комп'ютери як правило користуються флеш-пам'яттю замість традиційних твердих дисків — вона компактніша, легша і стійкіша до механічних впливів.

Для спеціальних потреб розроблені моделі ударо- і вібростійких комп'ютерів та їхніх компонентів, використовуються броньовані водо- і пилонепроникні корпуси з амортизаторами.

Класифікація

Мобільні комп'ютери включають кілька класів комп'ютерів, перелік яких розширюється з часом і розвитком інформаційної техніки. Звичайно сюди включають:

Цей перелік не вичерпний з кількох причин.

По перше існують класи комп'ютерів «на межі»: наприклад дескноут, який за формою виглядає як типовий ноутбук, але не має автономного живлення — це переносний, а не мобільний комп'ютер.

По друге, виробники вводять (часто з маркетингових міркувань) проміжні або нішеві класи портативних комп'ютерів, наприклад, смартбук, ультрабук тощо.

По третє, такі сучасні електронні пристрої як смартфони (комунікатори) чи гральні приставки за можливостями мало чим поступаються класичному розумінню комп'ютера, але традиційно відносяться до класів засобів зв'язку чи споживчої електроніки відповідно.

Посилання