Сільвестр Савицький

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:35, 26 червня 2020, створена SOMBot (обговорення | внесок) (ізольована стаття сирота0кільце2)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сільвестр Савицький
Silvestre Savitski
Діяльність політик
Партія Колумбійська комуністична партія, Мексиканська комуністична партія

Сільвестр Савицький — російський комуніст, учасник лівого руху в Колумбії та Мексиці. Один з найзагадковіших персонажів комуністичного руху Латинської Америки.[1]

Біографія[ред. | ред. код]

Савицький навчався в університеті в Москві, коли радянська влада відправила його до Китаю для закупівлі зерна. Однак Савицький програв отримані на закупівлю гроші в рулетку, через що не міг повернутися до Росії. Він втік до Токіо, а потім до Панами, перш ніж в 1922 році оселитися в Боготі. В Колумбії він почав пропагувати більшовицькі ідеї та, разом із колом своїх послідовників, серед яких були Хосе-дель-Мар, Габріель Турбай та Луїс Техада, створив марксистську спілку. Підтримуючи контакти з Соціалістичною партією Колумбії, вони зберігали свою політичну ідентичність.

В 1923 році, під його впливом, члени спілки почали шукати зв'язки з Комуністичним інтернаціоналом. 6 березня 1924 року вони сформували оргкомітет, який 1 травня того ж року заявив про створення Комуністичної партії Колумбії, а 28 травня загальними зборами було прийнято програму та статут партії[1] Новостворена партія зобов'язались слідувати Двадцять одній Умові.[2].

Незважаючи на протести лівих, 27 червня 1925 року декретом № 1142 Сільвестра Савицького було вислано з Колумбії за «пропаганду доктрин, що підривають соціальний стрій, таких, як анархізм та комунізм».[3] Після цього він облаштувався в Мексиці, де співпрацював з Мексиканською комуністичною партією до кінця життя.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Хейфец В. Л., Хейфец Л. С. Коминтерн и формирование Компартии Колумбии // Латинская Америка, № 5, Май 2008
  2. Sergio Guerra, Alberto Prieto. Cronologia del movimiento obrero y las luchas por la revolución socialista en América Latina y el Caribe (1917—1939). Havanna: Casa de las Americas, 1980. p. 42
  3. Explusion from Colombia of Russian agitator, Sept. 25, 1925