Однорічні рослини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:35, 30 вересня 2019, створена Shynkar (обговорення | внесок) (→‎Див. також)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Однорі́чні росли́ни (однорічники) — рослини, зазвичай трав'янисті, що живуть протягом лише одного вегетаційного періоду і за цей час встигають сформувати квітки і насіння.

ОДНОРІЧНА РОСЛИНА — рослина, життєвий цикл якої, включаючи дозрівання, цвітіння та смерть, займає один вегетаційний період. Приклад — горох, кольорова капуста, кріп. Багато однорічників використовуються в декоративних цілях, оскільки мають яскраві та пишні квіти. Однорічні рослини — завжди трав'янисті, і майже ніколи не розмножуються вегетативно (за винятком культури тканин).

Протягом періоду від кількох тижнів до кількох місяців ці рослини накопичують поживні матеріали. Після чого, через гормональні зміни, викликані зміною природних умов (температури, світлового дня), рослина починає утворювати квітки. Утворення квіток, плодів і насіння швидко виснажує поживні резерви і часто приводить до смерті вегетативної частини рослини. Хоча виснаження поживних резервів часто супроводжує смерть рослини, це не обов'язково причина смерті. Здебільшого однорічні рослини є одноплідними.

Однорічні рослини використовуються також й для садівництва квітів, наприклад у квітниках й ботанічних садах.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]