Снодійно-седативні засоби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 22:49, 26 березня 2019, створена Slav70 (обговорення | внесок) (→‎Джерела)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сноді́йно-седати́вні за́соби (від лат. sedatio — «заспокоєння») — лікарські засоби, що діють заспокійливо на центральну нервову систему, істотно не впливаючи на звичайні функції.

До седативних речовин відносяться алкоголь, барбітурати, малі транквілізатори, препарати валеріани, собачої кропиви, пасифлори.

До цієї групи входять і нейролептики (від грец. нейрон — нерв і лептон — легкий). Нейролептики — інакше антипсихотики — позбавляють страху, тривоги, напруги, галюцинацій, марення (у психічнохворих), а також посилюють дію наркотичних, снодійних і знеболюючих препаратів. Снодійно-седативні засоби застосовують для лікування неврозів та безсоння.

Зловживання[ред. | ред. код]

Завдяки своїй психотропній дії снодійно-седативні препарати надбали популярності серед наркоманів. Найбільше поширення із снодійних препаратів серед наркоманів зараз має реладорм, до складу якого входить також циклобарбітал — препарат барбітурового ряду.

Також в останній час як засіб для сп'яніння токсикомани почали використовувати медичний препарат — оксибутират натрію. Зустрічається у вигляді безбарвного розчину з неприємним солоно-гірким смаком. Очевидно, цей засіб скоро буде прирівнений до наркотиків.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]