Відчуття.Тиші: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Мітки: Візуальний редактор Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
(Не показано 120 проміжних версій цього користувача)
Рядок 9: Рядок 9:
| Лейбл = [[Silence Music]]<br/>[[Ripple Arts]]<br />Студії звукозапису:<br/>[[Kasha Records]]<br />[[Formanta]]<br />[[Music Band]]<br />[[Joy Records]]<br />
| Лейбл = [[Silence Music]]<br/>[[Ripple Arts]]<br />Студії звукозапису:<br/>[[Kasha Records]]<br />[[Formanta]]<br />[[Music Band]]<br />[[Joy Records]]<br />
| Склад = Євген Довгий (до 2010 року - вокал / клавіші)<br />Олександр Шапкін (гітара)<br />Олександр Талан (клавіші)<br />Іван Ворошило (бас)<br />Денис Твердов (барабани)<br/>
| Склад = Євген Довгий (до 2010 року - вокал / клавіші)<br />Олександр Шапкін (гітара)<br />Олександр Талан (клавіші)<br />Іван Ворошило (бас)<br />Денис Твердов (барабани)<br/>
| Колишні_учасники = Дмитро Ведмідь (бас)<br />
| Колишні_учасники = Дмитро Ведмідь (бас) <br />
Дмитро Сандуленко (барабани)<br />
Дмитро Сандуленко (барабани) <br />
Дмитро Турський (клавіші)<br />
Дмитро Турський (клавіші) <br />
Іван Матвійчук (бас)<br />
Іван Матвійчук (бас) <br />
Семен Барабанов (гітара)<br />
Ігор Ревнюк (бас-гітара) <br />
Костянтин Куксін (клавіші) <br />
Семен Барабанов (гітара) <br />
Сергій Шматов (гітара) <br />
Ярослав Дроздов (барабани) <br />
| Інші_проекти = [[Zigmund Afraid]]
| Інші_проекти = [[Zigmund Afraid]]
| Відзнаки = MusicWall’еизъявление-2011: Альбом року – “Відчуття.Тиші” LP, 2011<br/><br/>MusicWall’еизъявление-2011: Кліп року – “Навесні” (офіційне відео)<br/><br/>Проект “Природний відбір”-39 (Є! Радіо), «Відчуття.Тиші» з піснею «Навесні» 3 місце за результатами голосування.<br/>
| Відзнаки = MusicWall’еизъявление-2011: Альбом року – “Відчуття.Тиші” LP, 2011<br/><br/>MusicWall’еизъявление-2011: Кліп року – “Навесні” (офіційне відео)<br/><br/>Проект “Природний відбір”-39 (Є! Радіо), «Відчуття.Тиші» з піснею «Навесні» 3 місце за результатами голосування.<br/>
Рядок 20: Рядок 24:
{{DISPLAYTITLE:Відчуття.Тиші}}
{{DISPLAYTITLE:Відчуття.Тиші}}


«Відчуття.Тиші» ([[Російська мова|рос.]] Ощущение.Тишины, [[Англійська мова|англ.]] Sense.Of.Silence, скорочено В.Т) — український рок-гурт, створений 10 вересня 2004 року в [[Запоріжжя|Запоріжжі]]. Лідером та вокалістом гурту є Євген Довгий.
«Відчуття.Тиші» ([[Російська мова|рос.]] Ощущение.Тишины, [[Англійська мова|англ.]] Sense.Of.Silence, скорочено В.Т) — український [[рок-гурт]], створений 10 вересня 2004 року в [[Запоріжжя|Запоріжжі]]. Лідером та вокалістом гурту є Євген Довгий. Особливістю «Відчуття.Тиші» є поєднання тонкої лірики з жорстким та гучним звучанням, що іронічно відображено в назві колективу. Для стилю групи є характерними як [[альтернативний рок]] і [[Інді-рок|інді]]-балади, так і [[прогресивний рок]], насичений сміливими експериментами.


== Історія гурту ==
{{Український рок}}

=== Народження гурту та поява назви ===
На початку 2004 року [[Ді-джей|діджей]] рок-радіо «Запоріжжя 103,7 FM» Євген Довгий відвідав репетицію запорізького [[панк-рок]] гурту «CO2».

Вражений атмосферою події, майбутній лідер гурту запропонував барабанщикові Дмитру Сандуленку і лід-гітаристові Семену Барабанову створити власний музичний проект.

10 вересня 2004 року, після низки зустрічей і обговорювання деталей майбутнього співробітництва, музиканти провели першу спільну репетицію. Ця дата набула статусу офіційного дня народження новоствореної рок-групи.

Впродовж наступного року було написано кілька головних пісень дебютного альбому, в яких лідер гурту і одноосібний автор текстів втілював власну філософію Тиші.

Прихильниця та друг команди Анешка Пікасо охарактеризувала цей творчий феномен як «відчуття тиші» (що, вочевидь, було навіяно текстом “Тереза та парабола” [[Любко Дереш|Любка Дереша]], який потім став його романом “[[Архе (роман)|Архе]]”).

24 січня 2005 року Євген Довгий, звернувши увагу на іронічність словосполучення, обрав його в якості назви гурту і створив [https://feel-fuck.livejournal.com/9064.html запис] у власному [[Блог|блозі]]:

''“Я, Діма, Сьома, Ведмідь - Відчуття.Тиші (інтелектуальний хардкор)
''відчуття тиші'' - ... ''матеріальне фізичне відчуття, тиша як абсолютна категорія, її можна відчувати на дотик, її можна бачити, це - тиша у відсутності чогось/когось, це - тиша у присутності усього іншого; тиша, як вищий ступінь самотності; асоціативні кольори - сірий, чорний, білі смужки, темно-синій”.''

=== Склад 0 (2004-2005): Творче становлення ===
Момент створення гурту збігся з періодом активної поетичної творчості Євгена Довгого, тому музиканти разом з розучуванням чужих хітів (“Стіна” «Димної Суміші» і “Люди, куди ми йдем” івано-франківського гурту «Кула») розпочали роботу над власним матеріалом — піснею “Востаннє” та семихвилинною баладою “Не обертайся”.

Відмінності музичних смаків спонукали учасників В.Т багато експериментувати зі звуком, саме через це в ранніх піснях завзято використовується скрім. В тогочасних умовах відсутності навчального матеріалу цей вокальний прийом став особистим здобутком Євгена Довгого.

Семен Барабанов, як співавтор музики та поціновувач класичного хард-року, додав до звучання важких рифів. Дмитро Сандуленко, відточивши актуальні музичні прийоми за допомогою фронтмена колективу, впровадив власні напрацювання в багатьох композиціях майбутньої збірки.

Впродовж 2005 року була написана майже третина дебютного альбому. Всі регулярні репетиції повсякчас відвідувались зростаючим колом прихильників та друзів В.Т.

Змінивши низку репетиційних студій, гурт зайнявся активними пошуками бас-гітариста серед друзів та знайомих басистів.

Наприкінці року музичний журналіст, музикант, культуртрегер (а також давній друг і колега Євгена Довгого) Дмитро Ведмідь завітав на чергову репетицію В.Т, збираючи матеріал для нового випуску свого андеграундного рок-зіну [https://kpeatub.livejournal.com/ KPEATUB].

Фронтмен запропонував журналістові долучитися до «Відчуття.Тиші» в якості бас-гітариста. Дмитро Ведмідь, приставши на пропозицію, завершив цим фактом формування першого повноцінного складу команди.

=== Склад 1 (2005-2009): Запис демо-альбому і дебютного синґлу, концертна діяльність ===
Після повного укомплектування складу, рок-гурт почав збирати музичний матеріал для запису демо-альбому та живих виступів.

В жовтні 2006 року, прийнявши запрошення запорізького поета [[Олесь Барліг|Олеся Барліга]], «Відчуття.Тиші» дебютували на сцені 2-го корпусу [[Запорізький національний університет|Запорізького національного університету]] в рамках Фестивалю сучасної української пісні “Голос”.

Отримавши певну популярність серед місцевих поціновувачів [[Рок-музика в Україні|рок-музики]], команда продовжила виступати на концертних майданчиках різного масштабу.

==== Демо-альбом “Варіації” ====
Зростаюча кількість матеріалу наближала випуск першого [[Музичний реліз|релізу]], але молодий гурт зупиняла висока вартість послуг [[Студія звукозапису|студій звукозапису]].

Музиканти експериментували з записуванням репетицій на різні види пристроїв, використовуючи диктофони, цифрові і mini-DV камери.

Зрештою В.Т домовилися з власником своєї репетиційної студії про [[демо-запис]] репетиції з режисерського пульта в комп'ютер.

У 2006 році матеріал було нарізано на [[Саундтрек|треки]] і випущено в інтернет під назвою "Варіації" - demo album.

Протягом цього періоду гурт запровадив практику проведення акустичних [[Квартирник|квартирників]], а також взяв участь в низці знакових для міста музичних подій, серед яких Міжнародний рок-фестиваль “Запоріг” ([[Площа Фестивальна (Запоріжжя)|площа Фестивальна]], [[Запоріжжя]], 2007), "Romantic Life" (ПК “Титан”, 2008), напівакустичний захід ТА “АРТОБУС” (ПК “Енергетиків”, 2008) тощо.

В кінці 2008 року через зміну місця проживання гурт покидає Дмитро Ведмідь, на його місце приходить Іван Матвійчук, і команда продовжує концертну діяльність.

==== Дебютний інтернет-синґл “Навесні” ====
Написання Євгеном Довгим у 2008 році пісні "Навесні" завершило складення сонг-листу майбутнього альбому В.Т. Ця пісня помітно відрізнялася від решти композицій команди, а її створення підсумувало складний творчий шлях рок-гурту від початку існування. Тож саме "Навесні" було вирішено записати та видати в якості першого офіційного релізу гурту.

Запис і зведення провадив добрий товариш гурту Сергій Шматов на власній домашній студії, яку самі музиканти іронічно називали “Kasha Records” за творчим прізвиськом звукорежисера.

Окремий запис вокалу відбувся на студії запорізької радіостанції “Великий Луг”. Режисером запису став музикант Руслан Шебістий, що додав низку важливих коректив до остаточного звучання треку.

31 серпня 2009 року без залучення жодного лейбла або продюсера відбувся реліз дебютного інтернет-синґлу "Навесні".

Пісню було опубліковано в соціальних мережах та блогах без будь-якої інформаційної підтримки та візуальної обкладинки.

Попри це, трек вперше почули не тільки прихильники «Відчуття.Тиші», а й нові слухачі.

=== Склад 2 (2009-2013): Вихід головних релізів, відеокліпи ===
==== Відеокліп “Навесні” ====
==== Вихід дебютного альбому “Відчуття.Тиші LP” ====
==== Випуск синґлу “Зомбі” ====
==== Відеокліп “Зомбі” ====
==== “Злочин” ЕР і творчий занепад ====
=== Склад 3 (2019-поточний час): Відродження гурту і “Триптих” ===
==== Синґл “Шепіт” ====

== Склад ==
=== Теперішні учасники ===

* Євген Довгий – вокал (2004 - досьогодні)
* Олександр Шапкін – гітара (2014 - досьогодні)
* Олександр Талан – клавіші (2017 - досьогодні)
* Денис Твердов – барабани (2019 – досьогодні)
* Іван Ворошило – бас-гітара (2019 - досьогодні)

=== Колишні учасники ===

* Семен Барабанов - гітара (2004 – 2014)
* Дмитро Сандуленко - барабани (2004 – 2013 та 2014 - 2015)
* Дмитро Ведмідь - бас-гітара (2005 - 2008)
* Іван Матвійчук - бас-гітара (2008 - 2013)
* Дмитро Турський - клавіші (2009 - 2013)
* Сергій Шматов - гітара (2014 - 2014)
* Костянтин Куксін - клавіші (2014 - 2015)
* Ігор Ревнюк - бас-гітара (2014 - 2015)
* Ярослав Дроздов - барабани (2015 - 2019)

=== Хронологія ===

{{#tag:timeline|
ImageSize = width:800 height:auto barincrement:25
PlotArea = left:120 bottom:75 top:0 right:30
Alignbars = justify
DateFormat = dd/mm/yyyy
Period = from:2004 till:11/04/2020
TimeAxis = orientation:horizontal format:yyyy
Legend = orientation:vertical position:bottom columns:3
ScaleMajor = increment:2 start:2004
ScaleMinor = unit:year increment:1 start:2004


Colors =
id:LeadVocals value:Red legend:Вокал
id:Keys value:Green legend:Клавіші
id:Guitar value:Blue legend:Гітара
id:Bass value:Pink legend:Бас-гітара
id:Drums value:Orange legend:Барабани
id:Lines value:black legend:Альбоми
id:grid1 value:gray(0.3)
id:Tours value:gray(0.5)

LineData =
at:25/11/2006 color:black layer:back
at:31/08/2009 color:black layer:back
at:01/10/2011 color:black layer:back
at:05/05/2012 color:black layer:back
at:05/05/2013 color:black layer:back
at:10/10/2014 color:black layer:back
at:22/09/2019 color:black layer:back
BarData =
bar:Dovgyj text:"Євген Довгий"
bar:Semka text:"Семен Барабанов"
bar:Dimon text:"Дмитро Сандуленко"
bar:Vedmid text:"Дмитро Ведмідь"
bar:Vano text:"Іван Матвійчук"
bar:Turskyj text:"Дмитро Турський"
bar:Kuks text:"Костянтин Куксін"
bar:Kasha text:"Сергій Шматов"
bar:Kamaz text:"Ігор Ревнюк"
bar:Shapkin text:"Олександр Шапкін"
bar:Yarik text:"Ярослав Дроздов"
bar:Talan text:"Олександр Талан"
bar:Den text:"Денис Твердов"
bar:Ivan text:"Іван Ворошило"

PlotData =
width:10 textcolor:black align:left anchor:from shift:(10,-4)
bar:Dovgyj from:10/09/2004 till:end color:LeadVocals
bar:Dovgyj from:10/09/2005 till:01/11/2009 color:Keys width:3
bar:Semka from:10/09/2004 till:07/06/2014 color:Guitar
bar:Dimon from:10/09/2004 till:01/02/2013 color:Drums
bar:Dimon from:08/11/2014 till:01/02/2015 color:Drums
bar:Vedmid from:01/01/2005 till:01/11/2008 color:Bass
bar:Vano from:01/11/2008 till:01/05/2013 color:Bass
bar:Turskyj from:01/11/2009 till:01/06/2013 color:Keys
bar:Kasha from:08/11/2014 till:09/11/2014 color:Guitar
bar:Shapkin from:08/11/2014 till:end color:Guitar
bar:Kuks from:08/11/2014 till:01/02/2015 color:Keys
bar:Kamaz from:08/11/2014 till:01/02/2015 color:Bass
bar:Yarik from:01/02/2015 till:01/02/2019 color:Drums
bar:Talan from:01/05/2017 till:end color:Keys
bar:Den from:01/02/2019 till:end color:Drums
bar:Ivan from:01/12/2019 till:end color:Bass
}}<noinclude>
[[Category:Music graphical timeline templates]]
</noinclude>

== Дискографія ==

=== Альбоми та синґли ===

* "Варіації" - demo album (2006)
* "Навесні" - i-single (2009)
* "Відчуття.Тиші" - LP (2011)
* "Зомбі" - single (2012) - https://www.youtube.com/watch?v=zB3by4nAex8
* "Злочин" - EP (2013)
* "Зомбі"<sup>2</sup> - maxi-single (2014)
* "Шепіт" - triptych-single 1 з 3 (2019)

== Сайд-проекти ==
=== Zigmund Afraid ===
Після виходу дебютного альбому Євген Довгий замислився над пошуком альтернативного звучання виконуваної музики. Результатом цих роздумів стало створення віртуального англомовного сайд-проекту [[Zigmund Afraid|«Zigmund Afraid»]], над яким до сьогодні спільно працюють учасники ''«''Відчуття.Тиші» та запрошені музиканти.

Музична стилістика гурту - [[Інді-рок|інді спейс-рок]] з домішуванням інших суміжних жанрів.

Основою для творчого матеріалу стали пісні, написані попереднім басистом В.Т Дмитром Ведмідем для своєї колишньої групи ''«''Drunk in Paris». Знайомий з доробком талановитого музиканта, Євген Довгий переконав автора подарувати новому проектові кращі пісні.

В липні 2013 року [[Zigmund Afraid|«Zigmund Afraid»]] опублікував свій перший синґл "Abroad”. Ця робота стала результатом поєднання звучання класичного інді- і панк-року.

В липні 2017 вийшов другий синґл під назвою “Pleasure was mine”.

В лютому 2019 року гурт випустив відеокліп до цієї пісні, створений в співробітництві з незалежною режисеркою HypnoseKate.

Прем'єру кліпу побачив лідер американського електро-рок-гурту ''«''The Anix''»'' Брендон Сміт. Вражений незвичним "британським" звучанням, музикант зробив колаборацію з [[Zigmund Afraid|«Zigmund Afraid»]]. Її результатом став вихід радіо-версії “Pleasure was mine (The Anix Radio Edit)” в березні 2019 року.

== Кавер-версії ==

* “Алеся“<nowiki/> -<nowiki/> [<nowiki/>[[Песняры|''«''Песняры»]] cover] - включена до «Відчуття.Тиші» LP (2011) https://www.youtube.com/watch?v=NbSFHcoX3l4

''«Украінцы зь «Відчуття.Тиші» аддалі даніну павагі беларусам»''

https://web.archive.org/web/20120519120242/http://tuzin.fm/article/2630/

https://vk.com/wall-21349583_63

https://vk.com/wall-21349583_839

http://vvsiamashka.podfm.ru/krakatuk/525/

* “Артіст“<nowiki/> -<nowiki/> [<nowiki/>[[Хамерман Знищує Віруси|''«''Хамерман знищує віруси»]] cover] - виконувалася наживо на концертах (2006-2012) - https://www.youtube.com/watch?v=mqVWSv7d3YU
* “Чорна Пляма“<nowiki/> -<nowiki/> [<nowiki/>[[Декаданс (рок-гурт)|''«''Декаданс»]] cover] - була виконана наживо на концерті, присвяченому 20-річчю гурту [[Декаданс (рок-гурт)|''«''Декаданс»]] (11.02.2012)

* “Такий світ“ - [''«''ProRock» cover] - була виконана наживо на концерті, присвяченому гурту ''«''ProRock»

* “Я йду“<nowiki/> -<nowiki/> [<nowiki/>[[Юрко Юрченко]] cover] - виконувалася наживо на концертах (2006-2012)
* “Піду втоплюся у річці глибокій“<nowiki/> -<nowiki/> [<nowiki/>[[Миколайчук Андрій Михайлович|Андрій Миколайчук]] piano/sax cover feat. Helgie] - наживо не виконувалася<br />
== Ремікси ==

* "Noli Respicere" - [dj Culturno [[Дабстеп|dubstep]] rmx] (2011) - https://feel-fuck.livejournal.com/117514.html

[[DJFM (Україна)|DJFM 96.8FM]] "What's Dub?" - «Відчуття.Тиші» - "Noli Respicere" - [Culturno rmx] (2011-08-15 22:00:02)

* "Зомбі" - [aContrari post-apocalyptic dubstep mix] (2012)

* "Зомбі" - [Sticky Monkey fuck off remix] (2014)

* "Зомбі" - [Lace Passione †† remix] (2014)

* "Зомбі" - [Bil Sabab interpretation] (2014)

* "Шепіт" - [PODREZKA X Perfsect remix] (2020)

== Відеокліпи ==

* “Навесні“ (2011)

https://www.youtube.com/watch?v=OFyjjMAcnEI

Режисер: Степан Радібог

Оператори: Олексій Шликов, Олександр Безменов, В'ячеслав Безбородов

Головна роль: Олексій Медовий

* “Зомбі“ (2012)

https://www.youtube.com/watch?v=lJ2hAnzpEao

Режисерка: Тетяна Штерєва

Оператор: Максим Онищенко

У ролях: Євген Довгий, Дмитро Сандуленко, Семен Барабанов, Іван Матвійчук, Дмитро Турський, Володимир Кіт, Ганна Кузьменко, Вікторія Запєвалова, Олексій Медовий, Анатолій Остапенко, Карім Дамен

== Фестивалі, конкурси, нагороди і відзнаки ==

* Фестиваль сучасної української пісні “Голос“, Запоріжжя (06.10.2006)

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=2797

* [[Рок-фестиваль]] “Запоріг” (2007)

* MusicWall’еизъявление-2011: Альбом року – “Відчуття.Тиші” LP (2011)

* MusicWall’еизъявление-2011: Кліп року – “Навесні” (офіційне відео)

https://web.archive.org/web/20160220073749/http://musicwall.com.ua/music-wall-eizyavlenie-2011/

* Проект “Природний відбір”-39 ([[Є! Радіо]]), «Відчуття Тиші» з піснею “Навесні“: 3 місце за результатами голосування.
== Примітки ==
=== Посилання на джерела (концерти, репортажі, афіші тощо) ===
24.03.2007 - Квартирник В.Т “ВЕСІННІЙ” (Uncle Alik's)

11.08.2007 - Открытый Микрофон (ТЮГ, ОМ)

17.11.2007 - Квартирник В.Т “ОСІННІЙ” (Maslik's)

26.01.2008 - Romantic Life (ПК “Титан”)

07.03.2008 - АРТОБУС (ПК “Енергетиків”, Артобус) feat.

04.05.2008 - НК ЄВРОПА

11.08.2008 - НК ЄВРОПА

21.09.2008 - Рок-Баланс: Осенний подарок (НК ЄВРОПА, Дубінкін)

06.12.2008 - Квартирник В.Т “ОСІННІЙ. ТРАДИЦІЙНИЙ.” (Tzelyuba's) - https://vk.com/event5787776

07.03.2009 - Ляльковий театр (Pro Rock)

15.03.2009 - НК LeoMAX

24.05.2009 - Остання Барикада (Артобус, ОстБар) feat. Oranjeez, Полежака, Горський, Венгринюк

14.07.2009 - Рок Клуб

21.09.2009 - Рок Баланс (НК “Європа”, ПЦ Дубінкін і Ко) feat. Ske4 (ЗП), My Final Headshot (ЗП), Кара (ЧН), Годзілла (КР)

29.11.2009 - MUHOMORparty (НК “Вега”, ПЦ Дубінкін і Ко) feat. Skif (ЗП), Astma, Bloody Merry, Virt (ЗП) - https://vk.com/event105107364

27.02.2010 - НК Music Band

09.04.2010 - Вечір в стилі indie (НК “MusicBandСlub”, Music Band) feat. mandarinduck (ЗП), F*LOVERS (К) - https://vk.com/event16529340

20.11.2010 - День народження гурту Pro-Rock (НК “MusicBandСlub”, Music Band) feat. Pro-Rock (ЗП), Defiant (ЗП) - https://vk.com/event19973964, https://vk.com/event20849875

16.04.2011 - Вечір в стилі Indie і не тільки... (НК “MusicBandСlub”, Music Band) feat. mandarinduck (ЗП), School Teachers (ЗП) - https://vk.com/event25782849, https://vk.com/event25789321

01.10.2011  - День народження MusicWall (Кафе-бар “Погребок”, MusicWall + КА “Jammin Bluezzz") feat. Мыслей НЕТ (ЗП), Cold Element (ЗП), Mayday!Mayday!Mayday! (ЗП) - https://vk.com/event30235686

29.01.2012 - Новорічна китайська інді-вечірка (“Запорізький рок-клуб”, Studio 54) feat. mandarinaduck (ЗП), Refregirator Cuties (ЗП) - https://vk.com/event33112333

11.02.2012 - День народження гурту “Декаданс” (“Запорізький Рок-клуб”, Декаданс) feat. Декаданс (ЗП), Нейросекреция (ЗП), Oranjeez (ЗП), Інша Думка (ЗП), Swift (ЗП), Юлия Куценко (ЗП)

08.11.2014 - Вечір пам’яті Семена Барабанова (Арт-клуб “7й Док”) feat. CO2 (ЗП), Злые Морозы (ЗП), Нет Слов (ЗП), Диван (ЗП) - https://vk.com/semen1411

http://molode.com.ua/?q=node%2F5827

=== Витримки з інтерв’ю ===
https://notatky.com.ua/vidchuttia-tyshi-shepit/

https://notatky.com.ua/vidchuttya-tyshi-zombi/

https://notatky.com.ua/vidchuttya-tyshi-zlochyn/

https://notatky.com.ua/top-50-2019/

https://www.061.ua/news/1782956/gid-po-zaporozskim-muzykantam-gruppa-vidcuttatisi

https://zt.20minut.ua/Podii/zhitomiryanin-rozrobiv-obkladinku-dlya-novogo-albomu-rok-gurtu-vidchut-10298766.html

http://muzmapa.in.ua/zaporizhya-top/

http://muzmapa.in.ua/vidchuttya-tyshi-interview/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.music.android.sensilence&hl=uk

https://www.mixcloud.com/aristocratsfm/%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B5%D0%B5-%D1%88%D0%BE%D1%83-27092019-rainy-weekend/

https://www.behance.net/gallery/4825223/SenseOfSilence-Zombie-single-cd-design

https://www.1.zt.ua/news/kultura/oblkladinku-dlya-novogo-albomu-gurtu-vidchuttya-tishi-rozrobiv-zhitomiryanin.html

https://zp.vgorode.ua/news/dosuh_y_eda/357444-zp-music

https://vimeo.com/27092473

https://golos.zp.ua/obshhestvo/67380/podborka-klipov-snjatyh-v-zaporozhe

https://www.061.ua/news/1500949/znaj-nasih-10-zaporozskih-grupp-cu-muzyku-ne-stydno-dobavit-v-pleer

https://rock.ua/article/2013/34/
<br />
=== Стрімінгові майданчинки і магазини ===
https://music.apple.com/us/artist/vidchuttya-tyshi/668763802

https://play.google.com/music/m/Aprgmdhxani5gmooldwvbirmqsa

https://www.youtube.com/channel/UC6_sTacRnnozJdWAFi0OEjw

https://open.spotify.com/artist/0n8GBraVJlqIruNduQhlRp

https://www.deezer.com/en/artist/4951482
== Посилання та соціальні мережі ==

https://www.facebook.com/sensilence/

https://www.twitter.com/sensilence/

https://www.instagram.com/sensilence/

https://www.youtube.com/c/sensilence

https://sensilence.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/sensilence/<nowiki/>{{Український рок}}


[[Категорія:Українські рок-гурти]]
[[Категорія:Українські рок-гурти]]

Версія за 18:08, 16 квітня 2020

Відчуття.Тиші
логотип
фотографія
Основна інформація
Жанр Інді-рок
Альтернативний рок
Роки 2004 — поточний час
Країна Україна Україна
Місто Запоріжжя
Лейбл Silence Music
Ripple Arts
Студії звукозапису:
Kasha Records
Formanta
Music Band
Joy Records
Склад Євген Довгий (до 2010 року - вокал / клавіші)
Олександр Шапкін (гітара)
Олександр Талан (клавіші)
Іван Ворошило (бас)
Денис Твердов (барабани)
Колишні
учасники

Дмитро Ведмідь (бас)
Дмитро Сандуленко (барабани)
Дмитро Турський (клавіші)
Іван Матвійчук (бас)
Ігор Ревнюк (бас-гітара)
Костянтин Куксін (клавіші)
Семен Барабанов (гітара)
Сергій Шматов (гітара)

Ярослав Дроздов (барабани)
Відзнаки MusicWall’еизъявление-2011: Альбом року – “Відчуття.Тиші” LP, 2011

MusicWall’еизъявление-2011: Кліп року – “Навесні” (офіційне відео)

Проект “Природний відбір”-39 (Є! Радіо), «Відчуття.Тиші» з піснею «Навесні» 3 місце за результатами голосування.
http://sensilence.com/


«Відчуття.Тиші» (рос. Ощущение.Тишины, англ. Sense.Of.Silence, скорочено В.Т) — український рок-гурт, створений 10 вересня 2004 року в Запоріжжі. Лідером та вокалістом гурту є Євген Довгий. Особливістю «Відчуття.Тиші» є поєднання тонкої лірики з жорстким та гучним звучанням, що іронічно відображено в назві колективу. Для стилю групи є характерними як альтернативний рок і інді-балади, так і прогресивний рок, насичений сміливими експериментами.

Історія гурту

Народження гурту та поява назви

На початку 2004 року діджей рок-радіо «Запоріжжя 103,7 FM» Євген Довгий відвідав репетицію запорізького панк-рок гурту «CO2».

Вражений атмосферою події, майбутній лідер гурту запропонував барабанщикові Дмитру Сандуленку і лід-гітаристові Семену Барабанову створити власний музичний проект.

10 вересня 2004 року, після низки зустрічей і обговорювання деталей майбутнього співробітництва, музиканти провели першу спільну репетицію. Ця дата набула статусу офіційного дня народження новоствореної рок-групи.

Впродовж наступного року було написано кілька головних пісень дебютного альбому, в яких лідер гурту і одноосібний автор текстів втілював власну філософію Тиші.

Прихильниця та друг команди Анешка Пікасо охарактеризувала цей творчий феномен як «відчуття тиші» (що, вочевидь, було навіяно текстом “Тереза та парабола” Любка Дереша, який потім став його романом “Архе”).

24 січня 2005 року Євген Довгий, звернувши увагу на іронічність словосполучення, обрав його в якості назви гурту і створив запис у власному блозі:

“Я, Діма, Сьома, Ведмідь - Відчуття.Тиші (інтелектуальний хардкор) відчуття тиші - ... матеріальне фізичне відчуття, тиша як абсолютна категорія, її можна відчувати на дотик, її можна бачити, це - тиша у відсутності чогось/когось, це - тиша у присутності усього іншого; тиша, як вищий ступінь самотності; асоціативні кольори - сірий, чорний, білі смужки, темно-синій”.

Склад 0 (2004-2005): Творче становлення

Момент створення гурту збігся з періодом активної поетичної творчості Євгена Довгого, тому музиканти разом з розучуванням чужих хітів (“Стіна” «Димної Суміші» і “Люди, куди ми йдем” івано-франківського гурту «Кула») розпочали роботу над власним матеріалом — піснею “Востаннє” та семихвилинною баладою “Не обертайся”.

Відмінності музичних смаків спонукали учасників В.Т багато експериментувати зі звуком, саме через це в ранніх піснях завзято використовується скрім. В тогочасних умовах відсутності навчального матеріалу цей вокальний прийом став особистим здобутком Євгена Довгого.

Семен Барабанов, як співавтор музики та поціновувач класичного хард-року, додав до звучання важких рифів. Дмитро Сандуленко, відточивши актуальні музичні прийоми за допомогою фронтмена колективу, впровадив власні напрацювання в багатьох композиціях майбутньої збірки.

Впродовж 2005 року була написана майже третина дебютного альбому. Всі регулярні репетиції повсякчас відвідувались зростаючим колом прихильників та друзів В.Т.

Змінивши низку репетиційних студій, гурт зайнявся активними пошуками бас-гітариста серед друзів та знайомих басистів.

Наприкінці року музичний журналіст, музикант, культуртрегер (а також давній друг і колега Євгена Довгого) Дмитро Ведмідь завітав на чергову репетицію В.Т, збираючи матеріал для нового випуску свого андеграундного рок-зіну KPEATUB.

Фронтмен запропонував журналістові долучитися до «Відчуття.Тиші» в якості бас-гітариста. Дмитро Ведмідь, приставши на пропозицію, завершив цим фактом формування першого повноцінного складу команди.

Склад 1 (2005-2009): Запис демо-альбому і дебютного синґлу, концертна діяльність

Після повного укомплектування складу, рок-гурт почав збирати музичний матеріал для запису демо-альбому та живих виступів.

В жовтні 2006 року, прийнявши запрошення запорізького поета Олеся Барліга, «Відчуття.Тиші» дебютували на сцені 2-го корпусу Запорізького національного університету в рамках Фестивалю сучасної української пісні “Голос”.

Отримавши певну популярність серед місцевих поціновувачів рок-музики, команда продовжила виступати на концертних майданчиках різного масштабу.

Демо-альбом “Варіації”

Зростаюча кількість матеріалу наближала випуск першого релізу, але молодий гурт зупиняла висока вартість послуг студій звукозапису.

Музиканти експериментували з записуванням репетицій на різні види пристроїв, використовуючи диктофони, цифрові і mini-DV камери.

Зрештою В.Т домовилися з власником своєї репетиційної студії про демо-запис репетиції з режисерського пульта в комп'ютер.

У 2006 році матеріал було нарізано на треки і випущено в інтернет під назвою "Варіації" - demo album.

Протягом цього періоду гурт запровадив практику проведення акустичних квартирників, а також взяв участь в низці знакових для міста музичних подій, серед яких Міжнародний рок-фестиваль “Запоріг” (площа Фестивальна, Запоріжжя, 2007), "Romantic Life" (ПК “Титан”, 2008), напівакустичний захід ТА “АРТОБУС” (ПК “Енергетиків”, 2008) тощо.

В кінці 2008 року через зміну місця проживання гурт покидає Дмитро Ведмідь, на його місце приходить Іван Матвійчук, і команда продовжує концертну діяльність.

Дебютний інтернет-синґл “Навесні”

Написання Євгеном Довгим у 2008 році пісні "Навесні" завершило складення сонг-листу майбутнього альбому В.Т. Ця пісня помітно відрізнялася від решти композицій команди, а її створення підсумувало складний творчий шлях рок-гурту від початку існування. Тож саме "Навесні" було вирішено записати та видати в якості першого офіційного релізу гурту.

Запис і зведення провадив добрий товариш гурту Сергій Шматов на власній домашній студії, яку самі музиканти іронічно називали “Kasha Records” за творчим прізвиськом звукорежисера.

Окремий запис вокалу відбувся на студії запорізької радіостанції “Великий Луг”. Режисером запису став музикант Руслан Шебістий, що додав низку важливих коректив до остаточного звучання треку.

31 серпня 2009 року без залучення жодного лейбла або продюсера відбувся реліз дебютного інтернет-синґлу "Навесні".

Пісню було опубліковано в соціальних мережах та блогах без будь-якої інформаційної підтримки та візуальної обкладинки.

Попри це, трек вперше почули не тільки прихильники «Відчуття.Тиші», а й нові слухачі.

Склад 2 (2009-2013): Вихід головних релізів, відеокліпи

Відеокліп “Навесні”

Вихід дебютного альбому “Відчуття.Тиші LP”

Випуск синґлу “Зомбі”

Відеокліп “Зомбі”

“Злочин” ЕР і творчий занепад

Склад 3 (2019-поточний час): Відродження гурту і “Триптих”

Синґл “Шепіт”

Склад

Теперішні учасники

 • Євген Довгий – вокал (2004 - досьогодні)
 • Олександр Шапкін – гітара (2014 - досьогодні)
 • Олександр Талан – клавіші (2017 - досьогодні)
 • Денис Твердов – барабани (2019 – досьогодні)
 • Іван Ворошило – бас-гітара (2019 - досьогодні)

Колишні учасники

 • Семен Барабанов - гітара (2004 – 2014)
 • Дмитро Сандуленко - барабани (2004 – 2013 та 2014 - 2015)
 • Дмитро Ведмідь - бас-гітара (2005 - 2008)
 • Іван Матвійчук - бас-гітара (2008 - 2013)
 • Дмитро Турський - клавіші (2009 - 2013)
 • Сергій Шматов - гітара (2014 - 2014)
 • Костянтин Куксін - клавіші (2014 - 2015)
 • Ігор Ревнюк - бас-гітара (2014 - 2015)
 • Ярослав Дроздов - барабани (2015 - 2019)

Хронологія


Дискографія

Альбоми та синґли

 • "Варіації" - demo album (2006)
 • "Навесні" - i-single (2009)
 • "Відчуття.Тиші" - LP (2011)
 • "Зомбі" - single (2012) - https://www.youtube.com/watch?v=zB3by4nAex8
 • "Злочин" - EP (2013)
 • "Зомбі"2 - maxi-single (2014)
 • "Шепіт" - triptych-single 1 з 3 (2019)

Сайд-проекти

Zigmund Afraid

Після виходу дебютного альбому Євген Довгий замислився над пошуком альтернативного звучання виконуваної музики. Результатом цих роздумів стало створення віртуального англомовного сайд-проекту «Zigmund Afraid», над яким до сьогодні спільно працюють учасники «Відчуття.Тиші» та запрошені музиканти.

Музична стилістика гурту - інді спейс-рок з домішуванням інших суміжних жанрів.

Основою для творчого матеріалу стали пісні, написані попереднім басистом В.Т Дмитром Ведмідем для своєї колишньої групи «Drunk in Paris». Знайомий з доробком талановитого музиканта, Євген Довгий переконав автора подарувати новому проектові кращі пісні.

В липні 2013 року «Zigmund Afraid» опублікував свій перший синґл "Abroad”. Ця робота стала результатом поєднання звучання класичного інді- і панк-року.

В липні 2017 вийшов другий синґл під назвою “Pleasure was mine”.

В лютому 2019 року гурт випустив відеокліп до цієї пісні, створений в співробітництві з незалежною режисеркою HypnoseKate.

Прем'єру кліпу побачив лідер американського електро-рок-гурту «The Anix» Брендон Сміт. Вражений незвичним "британським" звучанням, музикант зробив колаборацію з «Zigmund Afraid». Її результатом став вихід радіо-версії “Pleasure was mine (The Anix Radio Edit)” в березні 2019 року.

Кавер-версії

«Украінцы зь «Відчуття.Тиші» аддалі даніну павагі беларусам»

https://web.archive.org/web/20120519120242/http://tuzin.fm/article/2630/

https://vk.com/wall-21349583_63

https://vk.com/wall-21349583_839

http://vvsiamashka.podfm.ru/krakatuk/525/

 • “Такий світ“ - [«ProRock» cover] - була виконана наживо на концерті, присвяченому гурту «ProRock»
 • “Я йду“ - [Юрко Юрченко cover] - виконувалася наживо на концертах (2006-2012)
 • “Піду втоплюся у річці глибокій“ - [Андрій Миколайчук piano/sax cover feat. Helgie] - наживо не виконувалася

Ремікси

DJFM 96.8FM "What's Dub?" - «Відчуття.Тиші» - "Noli Respicere" - [Culturno rmx] (2011-08-15 22:00:02)

 • "Зомбі" - [aContrari post-apocalyptic dubstep mix] (2012)
 • "Зомбі" - [Sticky Monkey fuck off remix] (2014)
 • "Зомбі" - [Lace Passione †† remix] (2014)
 • "Зомбі" - [Bil Sabab interpretation] (2014)
 • "Шепіт" - [PODREZKA X Perfsect remix] (2020)

Відеокліпи

 • “Навесні“ (2011)

https://www.youtube.com/watch?v=OFyjjMAcnEI

Режисер: Степан Радібог

Оператори: Олексій Шликов, Олександр Безменов, В'ячеслав Безбородов

Головна роль: Олексій Медовий

 • “Зомбі“ (2012)

https://www.youtube.com/watch?v=lJ2hAnzpEao

Режисерка: Тетяна Штерєва

Оператор: Максим Онищенко

У ролях: Євген Довгий, Дмитро Сандуленко, Семен Барабанов, Іван Матвійчук, Дмитро Турський, Володимир Кіт, Ганна Кузьменко, Вікторія Запєвалова, Олексій Медовий, Анатолій Остапенко, Карім Дамен

Фестивалі, конкурси, нагороди і відзнаки

 • Фестиваль сучасної української пісні “Голос“, Запоріжжя (06.10.2006)

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=2797

 • MusicWall’еизъявление-2011: Альбом року – “Відчуття.Тиші” LP (2011)
 • MusicWall’еизъявление-2011: Кліп року – “Навесні” (офіційне відео)

https://web.archive.org/web/20160220073749/http://musicwall.com.ua/music-wall-eizyavlenie-2011/

 • Проект “Природний відбір”-39 (Є! Радіо), «Відчуття Тиші» з піснею “Навесні“: 3 місце за результатами голосування.

Примітки

Посилання на джерела (концерти, репортажі, афіші тощо)

24.03.2007 - Квартирник В.Т “ВЕСІННІЙ” (Uncle Alik's)

11.08.2007 - Открытый Микрофон (ТЮГ, ОМ)

17.11.2007 - Квартирник В.Т “ОСІННІЙ” (Maslik's)

26.01.2008 - Romantic Life (ПК “Титан”)

07.03.2008 - АРТОБУС (ПК “Енергетиків”, Артобус) feat.

04.05.2008 - НК ЄВРОПА

11.08.2008 - НК ЄВРОПА

21.09.2008 - Рок-Баланс: Осенний подарок (НК ЄВРОПА, Дубінкін)

06.12.2008 - Квартирник В.Т “ОСІННІЙ. ТРАДИЦІЙНИЙ.” (Tzelyuba's) - https://vk.com/event5787776

07.03.2009 - Ляльковий театр (Pro Rock)

15.03.2009 - НК LeoMAX

24.05.2009 - Остання Барикада (Артобус, ОстБар) feat. Oranjeez, Полежака, Горський, Венгринюк

14.07.2009 - Рок Клуб

21.09.2009 - Рок Баланс (НК “Європа”, ПЦ Дубінкін і Ко) feat. Ske4 (ЗП), My Final Headshot (ЗП), Кара (ЧН), Годзілла (КР)

29.11.2009 - MUHOMORparty (НК “Вега”, ПЦ Дубінкін і Ко) feat. Skif (ЗП), Astma, Bloody Merry, Virt (ЗП) - https://vk.com/event105107364

27.02.2010 - НК Music Band

09.04.2010 - Вечір в стилі indie (НК “MusicBandСlub”, Music Band) feat. mandarinduck (ЗП), F*LOVERS (К) - https://vk.com/event16529340

20.11.2010 - День народження гурту Pro-Rock (НК “MusicBandСlub”, Music Band) feat. Pro-Rock (ЗП), Defiant (ЗП) - https://vk.com/event19973964, https://vk.com/event20849875

16.04.2011 - Вечір в стилі Indie і не тільки... (НК “MusicBandСlub”, Music Band) feat. mandarinduck (ЗП), School Teachers (ЗП) - https://vk.com/event25782849, https://vk.com/event25789321

01.10.2011  - День народження MusicWall (Кафе-бар “Погребок”, MusicWall + КА “Jammin Bluezzz") feat. Мыслей НЕТ (ЗП), Cold Element (ЗП), Mayday!Mayday!Mayday! (ЗП) - https://vk.com/event30235686

29.01.2012 - Новорічна китайська інді-вечірка (“Запорізький рок-клуб”, Studio 54) feat. mandarinaduck (ЗП), Refregirator Cuties (ЗП) - https://vk.com/event33112333

11.02.2012 - День народження гурту “Декаданс” (“Запорізький Рок-клуб”, Декаданс) feat. Декаданс (ЗП), Нейросекреция (ЗП), Oranjeez (ЗП), Інша Думка (ЗП), Swift (ЗП), Юлия Куценко (ЗП)

08.11.2014 - Вечір пам’яті Семена Барабанова (Арт-клуб “7й Док”) feat. CO2 (ЗП), Злые Морозы (ЗП), Нет Слов (ЗП), Диван (ЗП) - https://vk.com/semen1411

http://molode.com.ua/?q=node%2F5827

Витримки з інтерв’ю

https://notatky.com.ua/vidchuttia-tyshi-shepit/

https://notatky.com.ua/vidchuttya-tyshi-zombi/

https://notatky.com.ua/vidchuttya-tyshi-zlochyn/

https://notatky.com.ua/top-50-2019/

https://www.061.ua/news/1782956/gid-po-zaporozskim-muzykantam-gruppa-vidcuttatisi

https://zt.20minut.ua/Podii/zhitomiryanin-rozrobiv-obkladinku-dlya-novogo-albomu-rok-gurtu-vidchut-10298766.html

http://muzmapa.in.ua/zaporizhya-top/

http://muzmapa.in.ua/vidchuttya-tyshi-interview/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.music.android.sensilence&hl=uk

https://www.mixcloud.com/aristocratsfm/%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B5%D0%B5-%D1%88%D0%BE%D1%83-27092019-rainy-weekend/

https://www.behance.net/gallery/4825223/SenseOfSilence-Zombie-single-cd-design

https://www.1.zt.ua/news/kultura/oblkladinku-dlya-novogo-albomu-gurtu-vidchuttya-tishi-rozrobiv-zhitomiryanin.html

https://zp.vgorode.ua/news/dosuh_y_eda/357444-zp-music

https://vimeo.com/27092473

https://golos.zp.ua/obshhestvo/67380/podborka-klipov-snjatyh-v-zaporozhe

https://www.061.ua/news/1500949/znaj-nasih-10-zaporozskih-grupp-cu-muzyku-ne-stydno-dobavit-v-pleer

https://rock.ua/article/2013/34/

Стрімінгові майданчинки і магазини

https://music.apple.com/us/artist/vidchuttya-tyshi/668763802

https://play.google.com/music/m/Aprgmdhxani5gmooldwvbirmqsa

https://www.youtube.com/channel/UC6_sTacRnnozJdWAFi0OEjw

https://open.spotify.com/artist/0n8GBraVJlqIruNduQhlRp

https://www.deezer.com/en/artist/4951482

Посилання та соціальні мережі

https://www.facebook.com/sensilence/

https://www.twitter.com/sensilence/

https://www.instagram.com/sensilence/

https://www.youtube.com/c/sensilence

https://sensilence.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/sensilence/