Боннська конвенція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:21, 21 травня 2021, створена Monjablanca (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин (англ. Convention on the Conservation of Migratory Species of Wild Animals, CMS) або Боннська конвенція — міжнародна угода, підписана в 1979 році в Бонні (звідси назва), яка ставить своєю метою збереження наземних і морських мігруючих видів тварин, також птахів повсюди на шляху їх міграції. Договір був складений під егідою Програми ООН з охорони навколишнього середовища (UNEP) та стосується збереження живої природи та місць існування тварин у світовому масштабі.

Починаючи із вступу Конвенції в дію в 1983 році, число членів Конвенції постійно зростає, досягнувши 119 країн (станом на 1 квітня 2013) Африки, Центральної та Південної Америки, Азії, Європи та Океанії.

Мігруючі види тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, включені до Додатка I Конвенції. Партнери Боннської конвенції мусять намагатися забезпечити суворий захист цих видів, охорону або відновлення місць їхнього існування, зменшувати вплив перешкод на шляхах міграції та контролювати інші фактори, які можуть становити загрози.

Мігруючі види тварин, що потребують істотної допомоги шляхом міжнародної кооперації, включені до Додатка II Конвенції.

Крім того, під егідою Боннської конвенції були укладені ряд додаткових угод:

Крім того, під егідою Боннської конвенції підписані 19 меморандумів розуміння про охорону різних видів тварин.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]