Фаустіна Старша

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фаустіна Старша

Аннія Галерія Фаустіна Старша (лат. Faustina Major, Annia Galeria Faustina * 100 — † 140) — дружина римського імператора Антоніна Пія.

Життєпис

Походила з роду Анніїв. Донька Луція Аннія Вера, консула 97, 121 та 126 років, та Рупілії Фаустіни. Народилася 21 вересня у Римі. Була небогою дружини імператора Адріана — Вібії Сабіни. Про її молоді роки збеоеглося мало відомостей. За наполягання імператора Адріана у 120 уклала шлюб із Тітом Аврелієм Антоніном. Після цього весь час була поряд з чоловіком, але не втручалася у державні справи. Відразу після смерті Адріана — 10 липня 138 року — за наполягання Аноніна сенат надав Фаустіні титул Августи.

Заснувала організацію для виховання римськіх дівчат, які втратили батьків. Ця оргпанізація отримала назву «фаустинові дівчата».

Домоглася розриву заручин своєї доньки Фаустіни з Луцієм Цейонієм Вером та укладання нових заручин з Марком Аннієм Вером. Втім уже наприкінці жовтня 140 року Аннія Фаустіна раптово помирає.

Пам'ять

Після смерті була спалена, а її попіл поховано у мавзолеї Адріана (сучасний Замок Святого Ангела). На її честь також було побудовано храм на римському форумі (сучасна церква Святого Лоренцо - San Lorenzo in Miranda). На згадку про дружину імператор Антонін Пій започаткував фонд для виховання дівчат—сиріт або з бідних родини, яких звали доньками Фаустіни.

Родина

Чоловік — Тіт Аврелій Фульвії Бойона Аррий Антонін Пій,Римський імператор 10 липня 138 - 7 березня 161роках.

Діти:

  • Марк Аврелій Фульв Антонін (д/н — 137).
  • Марк Галерій Аврелій Антонін (д/н — 136/137).
  • Аврелія Фаділла (д/н — 135), дружина Елія Ламії Сільвана.
  • Аннія Галерія Фаустіна (130 — 176), дружина Марка Аврелія, імператора у 161—180 роках.

Джерела