Молодший капрал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нашивка молодшого капрала Корпусу морської піхоти США
Нашивка молодшого капрала (OR-3) Збройних сил Сінгапуру
Знак розрізнення молодшого капрала Британської армії

Моло́дший капра́л (англ. lance corporal) — наймолодше військове звання (сержантського) складу Корпусу морської піхоти США, а також звання сержантського складу багатьох країн світу (Австралія, Нова Зеландія, Канада, Сінгапур, Франція, Пакистан, Індія, Велика Британія тощо).

У Корпусі морської піхоти США це звання відноситься до третього ступеня військової ієрархії, вище за звання рядовий першого класу та нижче за звання капрал.

Походження рангу молодшого капрала (ланс-корпорала) до кінця не встановлене, проте, вірогідно воно походить від словосполучення слів «капрал» (англ. corporal) та застарілого терміна (англ. lancepesade від італ. lanzia spezzata), що позначало наймолодшого сержанта в системі військових звань англо-саксонських країн. Слово «ланс» (англ. lance) буквально позначало «неповноцінне відділення» або «поламаний спис», таким чином позначався солдат-керівник невеликої групи військовиків-найманців, що підіймалися на військову службу тимчасово і не входили до штатної чисельності армій країн Середньовіччя.

Див. також

Посилання