Фідонет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:17, 30 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фідоне́т (коротко Фідо́, від англ. Fidonet) — міжнародна некомерційна комп'ютерна мережа, створена 1984 року двома американськими програмістами — Томом Дженнінґсом (Tom Jennings) і Джоном Медиллом (John Madill). Користувачі мережі Фідонет називаються фідо́шниками (чи, формальніше, фідоне́тниками).

Призначення Фідонета полягає в обміні текстовими повідомленнями в конференціях користувачів (званих «ехоконференціями» або заради стислості «ехами»), і навіть особистими повідомленнями (нетмейловими листами). Для іншого Фідонет придатний слабко. Наприклад, у ньому немає гіпертекстових сайтів, а передача і розсилання нетекстових даних (файлів) існує у ролі побічної можливості.

Зокрема, можна підключатися до Фідонету через телефонну лінію, не використовуючи Інтернет. Проте, в Павутині є чимало ресурсів, присвячених Фідонету, зокрема, є сайти, де можна читати ехоконференції користувачів Фідонета.

У Фідонеті, зазвичай, немає анонімності. Користувачі відомі за своїми справжніми іменами та прізвищами.

Посилання[ред. | ред. код]