Тяжилів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тяжилів — мікрорайон у місті Вінниця. Розташований у північно-східній частині міста.

Історія

Вперше під такою назвою в описі 1782 року згадується слобода Тяжилівська, яка розташовувалась над річкою Тяжилівкою, лівою притокою Південного Бугу.[1]

Попри те, що Тяжилів став власністю міста, безпосередньо міщани ним ніколи не розпоряджалися. З самого початку (1791) село було передане у володіння адвокату А. Котовичу, якому міщани за ведення справи зі старостами заборгували 50000 зл. По його смерті селом розпоряджалася вдова Котовича Катерина та інші нащадки. По тому, як Котовичі вибрали з прибутків Тяжилова належну їм суму, село передавалося в оренду або заставу іншим дворянам.

Короткі дані про Тяжилів подає камеральний топографічний опис Подільської губернії 1797 р.: «Село Тяжилів, яке належить Вінницькому міському магістрату, має місце розташування низьке і лежить на правому боці струмка Безіменного. У вказаному селі стара дерев'яна корчма з винокурнею, у якій сидка вина здійснюється орендарем на один невеликий котел. /…/ Селянські будинки розташовані за звичаєм не регулярно і дещо просторо. Кряж землі чорний, це село оточене з трьох боків орними полями, а з четвертого — безіменним струмком».

В архівних документах до 1960-х років згадується «село Тяжилів Вінницького району». У селі серед іншого був свій колгосп.

Тяжилів став частиною міста (26 лютого 1968 р.), коли почали будувати спочатку «сталінки» за провулком Карла Маркса, нині вулиця Антонова, потім інструментальний завод, завод « Металіст» Радіоламповийзаводи, автостанцію Східна, у 1980 рр. на Тяжилів провели тролейбус до Інструментального заводу, згодом продовжили до зуп. Вулиця Лугова .

Інфраструктура

Тролейбусні маршути номер 1, 4, 7. Маршрутні таксі — 3А, 3Б, 17А, 17Б, 20А. Муніципальні автобуси — 17.[1]

У мікрорайоні Тяжилів розташована автостанція «Східна» («Вінниця 3»), звідки відправляються автобуси в напрямку Турбова, Липовця, Погребища, Оратова, Іллінців, Дашева та інших населених пунктів.

У Тяжилові розташовані супермаркети мережі АТБ-Маркет, «Мегасмак», та невеликий продовольчий ринок.

Тут розташовані декілька закладів навчання, а саме школа №27 та декілька садочків.

Наявний будинок культури, православний храми, римо-католицький костел.

У Тяжилові присутні як багатоквартирні (2,5,9 або 10 поверхів) будинки так і одно- або двоповерхові приватні забудови.


Данний мікрорайон має дві облагороджених набережних, що дають змогу мешканцям культурно відпочивати.

Галерея

Посилання

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 13 червень 2012. Процитовано 11 лютий 2012.