Записки Чернігівського губернського статистичного комітету

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:12, 4 липня 2022, створена LxlalexlxlBot (обговорення | внесок) (Cat-a-lot: Moving from Category:Журнали російською to Category:Російськомовні журнали за допомогою Cat-a-lot)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Записки Чернігівського губернського статистичного комітету
Записки Черниговского губернского статистического комитета
Записки Черниговского губернского статистического комитета.jpg
Титульна сторінка другого журналу, що побачив світ у 1868 році
Країна видання Flag of Russia.svg Російська імперія
Періодичність виходу нерегулярно
Мова Російська
Адреса редакції Чернігів
Засновано 1866
Дата закриття 1872

«Записки Чернігівського губернського статистичного комітету» — збірник, який виходив у Чернігові з 1866 по 1872 роки.

Історія[ред. | ред. код]

Збірник праць Чернігівського губернського статистичного комітету виходив у Чернігові нерегулярно в 1866, 1868 та 1872 роках. Всього Олександром Лазаревським було випущено дві книги у трьох книгах[1].

У виданні зібрані статистичні матеріали, статті з історії українського селянства, економічні та етнографічні нариси, а також серія етнографічних нарисів про села та містечка Чернігівської губернії. Так, у першій книзі «Записок...» були розміщені статті священиків І. Танського та Г. Пригаровського з етнографічним описом своїх приходів у селах Локотки та Меленська Стародубського повіту. У другій книзі було оприлюднено етнографічні дані про села Липів Ріг (В. Макаров), Попова Гора (Н. Дорогунцов), Красне Конотопського повіту (А. Черток), зібрані у відповідності до Программы для описания села или местечка, та Записки о собирании сведений для изучения крестьянского быта в экономическом отношении О. Лазаревського.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Записки Черниговского губернского статистического комитета // Русская периодическая печать (1702—1894): Справочник / Под редакцией А. Г. Дементьева, А. В. Западова, М. С. Черепахова. — М. : Гос. изд-во политический литературы, 1959. — С. 481. — 835 с. (рос.)

Примітки[ред. | ред. код]