Найджел Фарадж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Найджел Фарадж

Найджел Пол Фарадж (англ. Nigel Paul Farage; нар. 3 квітня 1964(19640403), Даун, Кент, Англія) — британський політик і лідер Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) з 2010 по 2015. З 1999 року є членом Європейського парламенту, співголова фракції «Європа свободи та демократії».

Він закінчив Dulwich College. З 1982 Фарадж працював у різних брокерських компаніях і товарно-сировинних ринках, у тому числі на Лондонській біржі металів. Він вів власну брокерську діяльність з початку 90-х років до 2002 року. Фарадж брав активну участь у Консервативної партії, однак пішов з неї у 1992, коли уряд Джона Мейджора підписав Договір про утворення Європейського Союзу у Маастріхті. У 1993 році він став одним із засновників євроскептичної Партії незалежності Сполученого Королівства.

Часто називали популістом, що грає на темі виходу Британії зі складу Євросоюзу.

Після проведеного референдуму, на якому 52% висловилися за вихід Великої Британії зі складу Євросоюзу, раптово зник з політичного поля, намагаючись уникнути політичної відповідальності, заявивши "- Так, я на цьому припиняю свою діяльність, я присвятив своє життя тому, щоб повернути собі країну, а тепер хочу повернути собі життя".

Зник із політики, кинувши свою партію та своїх прихильників, що голосували за "Brexit" на референдумі.

Посилання