Трейлер (кінематограф)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 02:41, 24 січня 2020, створена В.Галушко (обговорення | внесок) (вікіфікація, шаблон)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тре́йлер — відеоролик, який складається з коротких і зазвичай найбільш видовищних уривків фільму для його анонсування або реклами. Відеоряд з незв'язаних уривків і сцен за принципом калейдоскопа іноді змінюються дуже швидко: більше справляють враження на глядача, ніж залишають осмислене уявлення про фільм.

Термін застосовується і щодо комп'ютерних ігор.

Інколи тривалі трейлери є не беззв'язковим набором кадрів, а створюються як невеликі сюжетні історії, в яких діалоги з фільму чергуються з видовищними моментами і спецефектами. Відеоряд супроводжується голосовими або текстовими коментарями, які розповідають зав'язку сюжету.

У деяких трейлерах використовується спеціальний відеоматеріал, знятий вийнятково з рекламною метою і не використано у фільмі. Однією з найвідоміших кінострічок, для якої був випущений такий трейлер, є фільм «Термінатор 2: Судний день». Для реклами цього блокбастеру було створено ексклюзивні дорогі спецефекти. Одним з найвідоміших спеціально відзнятих трейлерів є рекламний ролик до фільму «Психо», в якому режисер Альфред Гічкок проводить для глядачів екскурсію по мотелю «Бейтс» і у фіналі заходить у ванну кімнату. Підійшовши до сумнозвісного душу та ведучи спокійну розповідь, Гічкок несподівано зриває завісу, за якою Віра Майлз видає несамовитий крик.

Див. також[ред. | ред. код]