Ядерне бомбардування Хіросіми і Нагасакі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:22, 13 жовтня 2022, створена 87.99.116.70 (обговорення) (Ці ядерні бомбардування були не єдиними де постраждали цивільні, ще були Тоцькі навчання)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грибоподібна хмара над Хіросімою після скидання бомби.
Грибоподібна хмара над Нагасакі після скидання бомби.

Я́дерне бомбардува́ння Хіросі́ми і Нагаса́кі — ядерні атаки на японські міста Хіросіма і Нагасакі, здійснені збройними силами США за президентства Гаррі Трумена наприкінці Другої світової війни. 6 серпня 1945 року атомна бомба «Малюк» була скинута на Хіросіму, а 9 серпня — «Товстун» — на Нагасакі. Це були два з трьох(див. Тоцькі військові навчання) випадків використання ядерної зброї проти цивільного населення.

Від вибухів миттєво загинули 70 тис. мешканців Хіросіми та 60 тис. мешканців Нагасакі. З серпня по грудень 1945 року загальна кількість тих, що померли від ран і хвороб, спричинених радіацією, склала близько пів мільйона осіб в обох містах.

Також у день бомбардування Нагасакі Радянський Союз оголосив війну Японії. І шість днів потому, 15 серпня 1945 року, Японія оголосила союзникам про свою капітуляцію. 2 вересня 1945 року, на борту лінкора «Міссурі» підняли прапори США, Британії, СРСР та Китаю, й о 9:00 за місцевим часом Японія підписала акт про капітуляцію. Досвід Хіросіми і Нагасакі змусив японські правлячі кола прийняти Три антиядерні принципи, що проголошували Японію вільною від ядерної зброї.

Вплив ядерного бомбардування на хід війни, загальна доцільність і також моральні аспекти цієї події досі є предметом академічних та політичних дискусій.

Бомбардування Хіросіми

Бомбардування Нагасакі

Див. також

Посилання

  • (англ.) Nukemap by Alex Wellerstein — картографічне моделювання впливу під час ядерного бомбардування Хіросіми і Нагасакі.

Хіросіма

Японською

Нагасакі

Японською