Рапорт (повідомлення)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:37, 15 квітня 2021, створена Mykola7 (обговорення | внесок) (Відкинуто редагування 92.112.56.181 (обговорення) до зробленого 5.181.248.223)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ра́порт (фр. rapport, від rapporter — «доповідати») — усне або письмове офіційне повідомлення про що-небудь вищій інстанції, керівництву. Письмовий рапорт являє собою доповідну записку, в якій стисло, але докладно викладена суть якої-небудь справи[1].

Рапорт притаманний діловому спілкуванню в деяких організаціях, наприклад у військових. Таке повідомлення може бути усним, або письмовим, із дотриманням встановленої форми. Як правило рапорт включає звернення, саме повідомлення та представлення того, хто повідомляє. Наприклад: «Товаришу генерал-майоре. Перший механізований полк — на заняттях (навчанні, обслуговуванні техніки, прийманні їжі, відпочиває). Командир полку полковник Лісогор». Письмовий рапорт, у звернені містить замість звання назву посади керівника у давальному відміннику якому адресується документ. Після чого указують назву документа — «Рапорт», що пишеться посередині аркуша. Нижче йде викладення доповіді. Підписуючи рапорт ставлять дату, указують посаду і звання, ставлять підпис та зазначають ініціали і прізвище доповідача.

Примітки

  1. Рапорт // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.

Посилання