Дуріс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:41, 4 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Еос оплакує Мемнона або П'єта Мемнона Еос піднімає тіло свого сина Мемнона, підпис Дуріса.

Ду́ріс (дав.-гр. Δοῦρις) — давньогрецький вазописець з Афін, творчість якого припадає на середину 5 століття до н. е.

Дуріс працював у червонофігурному стилі і розписував переважно вази, виготовлені гончарем Піфоном. Славився зображеннями батальних сцен і сімпосіїв. За попередніми підрахунками, вазописцю Дурісу належить близько двухсот п'ятдесяти (250) ваз, що віднайдені археологами на початок 21 століття, вичищені, зклеєні з уламків та відреставровані. Для майстра першої третини 5 століття до н.е — це досить багато. Зазвичай він залишав власний підпис на вазах в ранній період творчості. Коли ж досяг зрілості і слави як художник, припинив підписувати власні твори. Тобто, лише п'ятдесят ваз мають підпис Дуріса, інші — приписують художнику за стилістичними ознаками.

До ранніх творів майстра відносять і кілікс зі сценою оплакування Мемнона. За сюжетом міфа, Мемнон загинув під стінами Трої. Богиня зорі Еос знайшла тіло загиблого сина, аби оплакати і віднести в Етіопію, аби поховати та батьківщини.

Кілікс з фрагментарною сценою сімпосія вазописця Дуріса зберігає також Музей образотворчих мистецтв імені Пушкіна в Москві.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]