Пршут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pršut.jpg
ProsciuttoSeaSalt.JPG

Пршут (хорв. Pršut, словен. Pršut) — традиційна хорватська, словенська, чорногорська страва: свиняче копчене чи в'ялене стегно.

Різновиди: далматинський (копчений) та істрійський (в'ялений) пршут. Зазвичай нарізається тоненькими шматочками, до столу подається з сиром і оливками та червоним вином. Пршут вважається однією з характерних для хорватської кухні страв, родзинкою, тому дуже популярний серед туристів, що відвідують Хорватію.

Певним аналогом може вважатися італійська страва прошуто, хоча хорватський пршут відрізняється особливостями приготування.

Приготування

Приготування окосту для пршута традиційно починається в листопаді. М'ясо натирають сіллю, потім опускають в розсіл. Через 10 — 15 днів його виймають з розсолу, промивають водою і ставлять під прес до 15 діб. Прес являє собою дві дошки, між якими кладеться окіст, а зверху встановлюється вантаж вагою до 300 кг. Далі окіст коптиться над повільним вогнем в диму букових і дубових дров протягом чотирьох місяців, а потім ще якийсь час «дозріває» в спеціальному сховищі[1].

Якість в'яленого окосту перевіряється за запахом довгої тонкої голки, яка встромляється між кісткою і прилеглим м'ясом. М'ясо дозрілого та якісного пршута має бути твердим.

Див. також

Примітки

Посилання