Нижня порожниста вена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нижня порожниста вена — це велика вена, яка несе знекиснену кров з нижнього та середнього відділів тіла в праве передсердя серця . Утворюється шляхом з’єднання правої та лівої загальних клубових вен , зазвичай на рівні п’ятого поперекового хребця .

Нижня порожниста вена - це нижня (« нижня ») з двох порожнистих вен , двох великих вен , які несуть знекиснену кров від тіла до правого передсердя серця: нижня порожниста вена несе кров з нижньої половини тіла. тоді як верхня порожниста вена несе кров з верхньої половини тіла. Разом порожнисті вени (на додаток до вінцевого синуса , який несе кров від м’язів самого серця) утворюють венозні відповідники аорти .

Це велика заочеревинна вена, що лежить позаду черевної порожнини і проходить уздовж правого боку хребта .  Він входить у праве передсердя в нижній правій, задній частині серця. Назва походить від латинського : vena, «жила», cavus, «порожниста» .

НПВ утворюється шляхом з’єднання лівої та правої загальних клубових вен і приносить зібрану кров у праве передсердя серця.  Він також з’єднується з незв’язковою веною (яка проходить з правого боку хребта) і венозними сплетеннями поруч зі спинним мозком .

Нижня порожниста вена починається, коли ліва і права загальні клубові вени позаду живота з’єднуються, приблизно на рівні L5 .  Він проходить через грудну діафрагму на кавальному отворі на рівні Т8 - Т9 .  Проходить праворуч від низхідної аорти .

Оскільки нижня порожниста вена розташована праворуч від серединної лінії, дренаж приток не завжди є симетричним. Праворуч гонадні вени і надниркові вени впадають безпосередньо в нижню порожнисту вену.  Зліва вони впадають в ниркову вену , яка, у свою чергу, впадає в нижню порожнисту вену.  Навпаки, усі поперекові та печінкові вени зазвичай впадають безпосередньо в нижню порожнисту вену.