Антон Графф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:59, 29 жовтня 2020, створена Kamelot (обговорення | внесок) (вилучено Категорія:Німецькі портретисти; додано Категорія:Німецькі художники-портретисти за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антон Графф
Anton Graff
AntonGraff.jpg
Автопортрет
Народження 18 листопада 1736(1736-11-18)
Вінтертур
Смерть 22 червня 1813(1813-06-22) (76 років)
  Дрезден
Національність швейцарець
Країна Німеччина
Жанр портрет
Діяльність художник, викладач університету
Напрямок навчання
Працівник Дрезденська академія мистецтвd
Твори Автопортрет[d]
У шлюбі з Elisabetha Sophie Augusta Graffd
Родичі Carl Ludwig Kaazd

CMNS: Антон Графф у Вікісховищі

Анто́н Графф (нім. Anton Graff; 18 листопада 1736(17361118), Вінтертур — 22 червня 1813, Дрезден) — німецький художник швейцарського походження, видатний портретист свого часу. Збереглося близько 2 000 робіт Ґрафа.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в сім'ї ремісника з Вінтертура, навчавався живопису на батьківщині і в Аугсбурзі і спеціалізувався на портретному живописі. У 1766 р. він отримав посаду придворного художника і викладача в дрезденськой Академії мистецтв, яку зберіг до самої своїй смерті. Він відхилював навіть вигідніші пропозиції з Берліна. На його портретах зображено великі особи того часу, зокрема, Готгольд Ефраїм Лессінг, Мозес Мендельсон, Йоганн-Готфрід Гердер, Фрідріх Шиллер, Християн Фелікс Вейсе, Крістоф Віллібальд Глюк, Генріх фон Клейст і Даніель Ніколаус Ходовецький, Фрідріх Гедіке. Головним твором Графа вважається портрет прусського короля Фрідріха Великого.

У пізньому періоді творчості Ґраф звернувся до жанру пейзажу. Роботи Антона Ґрафа вплинули на творчість художників Філіппа Отто Рунге і Каспара Давида Фрідріху.

Ім'я Антона Графа носить будівля технічної професійної школи в його рідному Вінтертурі. На його честь також названо астероїд 27864 Антонґрафф[1].

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]