День працівників реклами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Див. також День маркетолога.

День працівникі́в рекла́ми (День рекламі́ста) — професійне свято працівників рекламної сфери, рекламодавців, маркетологів та піарників. Свято відзначається щороку 23 жовтня, з 1994 року.

«День працівників реклами» є днем творчих людей, які роблять внесок у розвиток торгівлі і, відповідно, економіки України.

Слово «реклама» походить від лат. reclamare — викрикувати. Ще у Давньому Римі урочисті процесії, які завершували тріумфальні події, включали елементи реклами: хвалебні промови, демонстрацію здобутих у боях трофеїв. В античності реклама здебільшого являла собою написи, які славили правителів і полководців та висікалися на їхніх статуях. У середньовіччі «рекламна» конкуренція виявлялася здебільшого в усній формі (вигуки торгівців, заклики ґірґожників та мандрівних ремісників). Сьогоднішня реклама — складна наука. У просування товарів і послуг інвестуються великі бюджети, але мета у реклами залишається тією самою — виділяти товар серед конкурентів, «розкручувати» його і збільшувати продаж.

Шаблон:Портал маркетинг