Гней Доміцій Афр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:46, 25 серпня 2020, створена Piramidion (обговорення | внесок) (додано Категорія:Народились 16 до н. е. за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гней Доміцій Афр
Народився прибл. 16 до н. е.
Немауз
Помер 59
Рим
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик
Відомі учні Квінтиліан
Посада консул-суффект
Термін 39 рік
Попередник Гней Доміцій Корбулон
Наступник Гай Цезар Август Германік
Рід Доміції
Діти Гней Доміцій Тулл і Gnaeus Domitius Lucanusd

Гней Доміцій Афр (лат. Gnaeus Domitius Afer; 16 до н. е. — 59) — державний діяч, відомий красномовець й правник часів ранньої Римської імперії, консул-суффект 39 року.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Доміціїв з м. Немаус (сучасний Нім, Франція) з провінції Нарбонська Галлія. Зробив кар'єру за часів імператора Тиберія. У 25 році став претором. У 26 році звинуватив Клавдію Пульхру, вдову Публія Квінтілія Вара в перелюбстві, чаклунстві та змові проти імператора. З цього моменту активно став виступати із звинуваченнями проти ворогів імператорів Тиберія, Калігули та Клавдія.

За правління імператора Калігули був звинувачений у змові проти останнього, проте Афр зумів у своїй промові виправдатися. У 39 році його призначено консулом-суффектом разом з Авлом Дідієм Галлом. У 49 році імператор Клавдій призначив Доміція Афра куратором водопостачання Риму. На цій посаді він перебував й за імператора Нерона. Помер у 59 році від проблем шлунку.

Мав численних учнів як серед адвокатів, так й серед красномовців. З останніх найвідомішим є Квінтіліан, що вважав Доміцій найкращим тогочасним оратором.

Творчість[ред. | ред. код]

Відзначався численними промови як за так й проти звинувачених. З доробку Доміція відомі промови Pro Cloatilia («За Клотілія»), Pro Voluseno Catulo («За Волусена Катула»), Pro Laelia (За Лелія), Pro Taurinis («За Тавріна»), а також книги «Про заповіти», «Про свідків», «Urbane dicta».

Джерела[ред. | ред. код]

  • Peter L. Schmidt: Domitius III. 26. / Der Kleine Pauly (KlP). Band 2, Stuttgart 1967, Sp. 135. (нім.)