Ріау (провінція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ріау
Riau
Coat of arms of Riau.svg
Девіз:
{{{зображення}}}
Locator map of Riau
Столиця Пеканбару
Губернатор Rusli Zainal
Площа 87 023 км²
Населення 5 538 367 (2010)
Етнічні групи Малайці (38 %), Яванці (25 %), Минангкабау (11 %), Батак (7 %), Банджари (4 %), Китайці (4 %), Бугіси (2 %)
Релігія Іслам (88%), Християнство (6%), Буддизм (6 %), Індуїзм (0,2 %)
Мови Малайська мова, Індонезійська мова, Мінангкабау
Часовий пояс UTC+7
Сайт www.riau.go.id

Ріау (Riau) — провінція Індонезії, що знаходиться на сході центральної частини Суматри та межує з Ямбі на півдні, Західною Суматрою на заході, Північною Суматрою на півночі. Провінція Ріау також включає острови Ріау, архіпелаг, що лежить на сході Малаккської протоки. Острови Ріау відокремлюються від Сінгапуру Сінгапурською протокою, а від Суматри Баргальскою протокою. Ріау також включає острови Лінгга, Сінгкеп, Рупат, Бенгкаліс та Тамбелан, Анамбас і Натуну в Південнокитайському морі.

Цей регіон колись був головною частиною імперії Срівіджая із столицею в Полембанзі та служив опорним пунктом для завоювання індуських королівств на Малайському півострові в VII ст. Імперія Меджепегіт з східної Яви становила панування над цим регіоном після падіння імперії Срівіджая в XIV ст. Потім, після розпаду імперії Меджепегіт в XVI ст., тут було засновано декілька мусульманських держав. В 1596 р. сюди прийшли голландці, а згодом до них приєдналися і британці. Конкуренція між ними і часті атаки морських піратів несприятливо вплинули на регіон, який контролювався голландцями з кінця XVIII ст. Після періоду японської окупації під час Другої Світової Війни, Ріау приєдналася до новоствореної Республіки Індонезія в 1950 р.

Плато Батак та плоскогір'я Паданг розташовані вздовж західного кордону і утворює єдину гірську частину у провінції. Пояс боліт живлять річки Рокан, Тапунг, Сіяк, Кампар і Інгаджірі, що течуть на схід з гір і простягаються на 240 км від узбережжя. Регіон залежний від повеней, що трапляються час від часу. Тут зустрічаються болотні рослини осока, пандан, ротанг і папоротник. Густі хащі бамбуку межують з болотами в багатьох місцях. Землеробство — головне заняття місцевих жителів. Тут вирощують рис, кукурудзу, маніоку, сою, копру, барвники і перець. В Ріау також займаються заготовкою і транспортуванням лісу та рибальством. Найширокомаштабніша галузь промисловості — розробка родовищ олова й бокситів, видобування та переробка нафти. Інші галузі — виробництво харчових продуктів, паперу та різьба по дереву. Більшість населення складають місцеві етнічні групи, які переважно сповідують іслам. Площа 94 561 км², населення 6 358 636 чол. (2014).