Коко (горила)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ко́ко (скорочення від яп. Hanabi-Ko  — «дитя феєрверку», нар. 4 липня 1971 року) — самка горили, яка в результаті дослідницької програми вчених Стенфордського університету, під керівництвом Франсін Паттерсон, оволоділа більш ніж тисячею знаків амслену і здатна сприймати на слух і розуміти близько двох тисяч англійських слів [1] .

Коко повідомляє, коли їй погано, і навіть може висловити на шкалі силу болю. Тим не менш, вона воліє терпіти, поки біль не стане дуже сильним [1] .

Коефіцієнт розумового розвитку її знаходиться в інтервалі від 75 до 95 [1].

Вона вміє жартувати і описувати свої почуття — смуток, невдоволення. Найвідоміший жарт Коко: вона кокетливо називала себе «хорошою пташкою», заявляючи, що вміє літати, але потім зізналася, що це не в серйоз. Коли її партнер, горила Майкл, відірвав ногу у її ганчір'яної ляльки, Коко вибухнула страшною лайкою: «Ти брудний поганий туалет!». Коко чудово розуміє, що таке минуле і майбутнє. Коли вона втратила улюблене кошеня, то сказала, що воно пішло туди, звідки не повертаються.

Коко відомі такі абстрактні поняття, як «нудьга» і «уява». Цікавий такий випадок: коли Коко побачила коня з вуздечкою в роті, вона сигналізувала «Кінь печальний», пояснивши — «Зуби». Також Коко дуже не любить митися у ванні і на фотографію іншої мавпи, яку вели в ванну, відреагувала: «Я там плакати» [2].

Коко народилася 4 липня 1971 року у Сан-Франциско і більшу частину свого життя провела в містечку Вудсайд в Каліфорнії, однак зараз планується її переселення до притулку для тварин на острові Мауї, розташованому на Гавайському архіпелазі.

Ім'я тварини очевидно є відсиланням до святкування дня незалежності США і частих в цей день феєрверків.

Коко стала прообразом розмовляючих мавп в романі Майкла Крайтона «Конго».

Див. також

Примітки

  1. а б в BBC Росія - "розмовляюча" горила зажадала доктора
  2. Морозов В. П. Занимательная биоакустика. Вид. 2-е, доп., Перераб. — М.: Знание, 1987. — 208 с. + 32 с. вкл. — С. 49-53

Посилання