Гай Юлій Солін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 05:48, 8 травня 2018, створена Леонід Панасюк (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Див. також: Солін (значення)
Гай Юлій Солін
лат. Gaius Julius Solinus
Народився III ст.
Італія
Помер 1 січня 400
Рим, Західна Римська імперія
Підданство Римська імперія
Діяльність письменник, граматик
Знання мов латина
Magnum opus Collectanea rerum memorabiliumd

Гай Юлій Солін (лат. Gaius Iulius Solinus, III ст. ) — давньоримський письменник-антиквар та граматик часів пізньої Римської імперії.

Життя та творчість[ред. | ред. код]

Про походження Соліна немає жодних відомостей. Відомий завдяки своїй латиномовному твору «Про гідне пам'яті» (Collectanea rerum memorabilium), інша назва «Дива світу». Це антикварна праця в галузі географії, головним чином заснований на географічних творах Помпонія Мели, Плінія Старшого, і незбережених антикварних працях Светонія.

Солін переписував зі своїх джерел цілі уривки тексту, вибираючи насамперед різні дива. Автор починає свій твір, викладаючи його історію до часів Августа, а потім по черзі дає опис Італії, Геллеспонта, Понта, потім переходить до опису Германії (римських провінцій та земель з германськими племенами за межами Римської імперії), Галлії, Британії та Іспанії, далі — Африки, Малої Азії, арабських земель, Парфії, закінчує Індією.

У творі присутні безліч фактологічних помилок. Стиль не наділений літературними якостями. Це твір користувалося величезною популярністю на заході античності і в Середньовіччя. У Соліна вперше з'являється термін Середземне море (Mare Mediterraneum).

Джерела[ред. | ред. код]

  • Wilford, John, The Mapmakers, Random House, VS, 1981, p. 41 ISBN 0375708502 (англ.)
  • Solino, Cayo Julio (2001). Colección de hechos memorables o el erudito. Madrid: Editorial Gredos. ISBN 9788424923037 (ісп.)