Відмінності між версіями «1 червня»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
* [[1938]] — у США вийшов 1-е число журналу коміксів «Action Comics», в якому з'явився славнозвісний нині [[Супермен]]. Авторами коміксу були Джеррі Сігел і художник Джо Шустер, а за сюжетну основу взято біблійну легенду про [[Мойсей|Мойсея]], батьки якого, щоб врятувати життя сину, були змушені підкинути його чужим людям. Перша новела коміксу розповідала про народження маленького хлопця на ім'я Кал-Ел на планеті Криптон, якого незадовго до вибуху планети ракетою відправили на Землю. Перші примірники «Action Comics» коштували 10 центів, а 1995 на аукціоні за них давали вже по 75 тисяч доларів.
* [[1943]] — над [[Біскайська затока|Біскайською затокою]] німці збили літак, в якому, на їхню думку, з [[Лісабон]]а до [[Лондон]]а летів британський прем'єр [[Вінстон Черчилль]]. Насправді ж це був звичайний цивільний літак, всі пасажири котрого загинули, включно з британським актором Леслі Говардом, славетним виконавцем ролі Ешлі Вілкіса у фільмі [[Звіяні вітром (фільм)|«Звіяні вітром»]].
* [[1946]] — за вироком трибуналу у [[Бухарест]]і страчено пронацистського диктатора [[Королівство Румунія|Королівства Румунія]] (1940—1944) 64-річного генерала [[Йон Антонеску|Йона Антонеску]].
* [[1958]] — під час політичної кризи, пов'язаної з повстанням в Алжирі, [[Шарль де Голль]] став прем'єр-міністром Франції. Герой 2-ї Світової війни і лідер впливової політичної партії, де Голль вважався єдиною особою, здатною консолідувати французьке суспільство. Він отримав повноваження керувати країною протягом 6 місяців за допомогою виданих ним декретів, ініціював прийняття нової конституції, і в грудні 1958 був обраний президентом П'ятої Республіки. За наступні 10 років де Голь надав незалежність Алжиру, започаткував французьку атомну програму, відновив міжнародну роль Франції як самостійної політичної сили. Але заворушення та страйки 1968 року різко знизили популярність де Голля і в квітні 1969 79-річний президент пішов у відставку.
* [[1961]] — сингл [[Елвіс Преслі|Елвіса Преслі]] «Surrender» вийшов на першу сходинку британського хіт-параду.