Відмінності між версіями «532»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 10: Рядок 10:
   
 
== Події ==
 
== Події ==
* 13 січня в Константинополі вибухнув найбільший бунт за історію міста. Він розпочався з сутички на іподромі між прихильниками блакитної та зеленої партій і поширився на все місто. Велика частина будівель була зруйнована. Велізарій придушив бунт через тиждень. Загинуло до 30 тис. людей.
+
* 13 січня в Константинополі вибухнув найбільший бунт за історію міста. Він розпочався з сутички на іподромі між прихильниками блакитної та зеленої партій і поширився на все місто. Велика частина будівель була зруйнована. [[Велізарій]] придушив бунт через тиждень. Загинуло до 30 тис. людей.
* 23 лютого імператор Юстиніан звелів відбудувати Святу Софію так, щоб вона була окрасою імперії. Архітекторами він обрав Ісідора Мілетського та Анфемія Тралльського. Матеріали на будівництво звозили з усієї імперії.
+
* 23 лютого імператор [[Юстиніан I]] звелів відбудувати [[Свята Софія (Константинополь)|Святу Софію]] так, щоб вона була окрасою імперії. Архітекторами він обрав [[Ісидор Мілетський Старший|Ісидора Мілетського]] та [[Анфемій Траллський|Анфемія Тралльського]]. Матеріали на будівництво звозили з усієї імперії.
 
* У вересні Юстиніан I підписав з персами вічний мир. Обидві сторони погодилися відійти на довоєнні позиції, Візантія виплатила 11 тис. фунтів золота на оборону кавказьких перевалів.
 
* У вересні Юстиніан I підписав з персами вічний мир. Обидві сторони погодилися відійти на довоєнні позиції, Візантія виплатила 11 тис. фунтів золота на оборону кавказьких перевалів.
* Франки на чолі з Хільдебертом I напали на Бургундське королівство й розбили короля Гедомара білі Отена.
+
* [[Франки]] на чолі з [[Хільдеберт I|Хільдебертом I]] напали на [[Бургундське королівство]] й розбили короля [[Гедомар]]а білі [[Отен]]а.
* Помер Папа Римський Боніфацій II.
+
* Помер Папа Римський [[Боніфацій II]].
   
 
== Народились ==
 
== Народились ==

Версія за 18:07, 13 січня 2013

Рік 529 · 530 · 531 — 532 — 533 · 534 · 535

Десятиліття 510-ті · 520-ті — 530-ті — 540-ві · 550-ті

Століття IV · V —  VI — VII · VIII

Тисячоліття 1-ше до н. е. — 1-ше — 2-ге

532 в інших календарях
Григоріанський 532 DXXXII
Римський
Ab urbe condita
1285
Візантійський 6040 – 6041
Вірменський N/A
Китайський 3228 – 3229
辛亥 – 壬子
Ефіопський 524 – 525
Єврейський 4292 – 4293
Індійські
- Вікрам самват 587 – 588
- Шака самват 454 – 455
- Калі Юґа 3633 – 3634

Перський

90 BP – 89 BP

Рунічний

782

Французький

-1260 – -1259

Ісламський

93 BH – 92 BH

Раннє Середньовіччя. У Східній Римській імперії триває правління Юстиніана I. Наймогутнішими державами в Європі є Остготське королівство на Апеннінському півострові та Франкське королівство, розділене на частини між синами Хлодвіга. У західній Галлії встановилося Бургундське королівство. Іберію та частину Галлії займає Вестготське королівство, Північну Африку — Африканське королівство вандалів та аланів, у Тисо-Дунайській низовині лежить Королівство гепідів. В Англії розпочався період гептархії.

У Китаї період Північних та Південних династій. На півдні править династія Лян, на півночі — Північна Вей. В Індії правління імперії Гуптів. В Японії триває період Ямато. У Персії править династія Сассанідів.

На території лісостепової України в VI столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. VI століття стало початком швидкого розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема гуни, сармати, булгари, алани.

Події

  • 13 січня в Константинополі вибухнув найбільший бунт за історію міста. Він розпочався з сутички на іподромі між прихильниками блакитної та зеленої партій і поширився на все місто. Велика частина будівель була зруйнована. Велізарій придушив бунт через тиждень. Загинуло до 30 тис. людей.
  • 23 лютого імператор Юстиніан I звелів відбудувати Святу Софію так, щоб вона була окрасою імперії. Архітекторами він обрав Ісидора Мілетського та Анфемія Тралльського. Матеріали на будівництво звозили з усієї імперії.
  • У вересні Юстиніан I підписав з персами вічний мир. Обидві сторони погодилися відійти на довоєнні позиції, Візантія виплатила 11 тис. фунтів золота на оборону кавказьких перевалів.
  • Франки на чолі з Хільдебертом I напали на Бургундське королівство й розбили короля Гедомара білі Отена.
  • Помер Папа Римський Боніфацій II.

Народились

Докладніше: Народилися 532 року

Померли

Докладніше: Померли 532 року