A.L.I.C.E.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

A.L.I.C.E. — віртуальний співрозмовник, програма, здатна вести діалог з людиною природною мовою. Вона створена за принципом першої програми-співрозмовника, Елізи, і використовує техніку евристичного зіставлення фрази користувача зі зразками в базі знань. A.L.I.C.E. — одна з кращих в своєму роді, вона тричі (у 2000, 2001, 2004 роках) ставала переможцем премії Лобнера. Незважаючи на це, ні A.L.I.C.E., ні інші програми не можуть поки пройти тесту Тьюринга.

Створення

Аліса спочатку створювалася Річардом Уоллесом;вона з'явилася 23 листопада 1995 року[1] it «came to life» 23 листопада, 1995.[2]. Програма була переписана в Java, 1998 року. Нинішнє втілення реалізації Java — це програма D. Програма використовує XML-схему, що називається AIML (Artificial Intelligence Markup Language) для визначення правил евристичного спілкування.

Як повідомляється, код Аліси доступний як відкрите джерело.

Див. також

  • Еліза — комп'ютерна програма Джозефа Вейценбаума (1966), яка імітує діалог із психотерапевтом
  • Siri

Примітки

  1. Henderson 2007; pg. 126
  2. Thompson 2002, p. 2

Список використаної літератури

Посилання