Відмінності між версіями «Adidas Roteiro»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
 
(Не показані 14 проміжних версій 9 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Roteiro''' — офіційний [[м'яч]] [[Чемпіонат Європи з футболу 2004|Чемпіонату Європи з футболу 2004]] у [[Португалія|Португалії]]. Цей м'яч був розроблений компанією [[Adidas]] спеціально для цього чемпіонату. Його презентація відбулась 1 грудня 2003 року у [[Лісабон|Лісабоні]].
[[Файл:Roteiro.jpg‎ | <center> Adidas Roteiro | thumb | right]]
 
 
'''Roteiro'''&nbsp;— офіційний [[м'яч]] [[Чемпіонат Європи з футболу 2004|Чемпіонату Європи з футболу 2004]] у [[Португалія|Португалії]]. Даний м'яч був розроблений компанією [[Adidas]] спеціально для цього чемпіонату. Його презентація відбулась 1 грудня 2003 року у [[Лісабон|Лісабоні]].
 
   
 
== Назва ==
 
== Назва ==
Рядок 7: Рядок 5:
   
 
== Технічні характеристики ==
 
== Технічні характеристики ==
Сфера складається з 32 фрагментів. ''Roteiro'' — перший м'яч, виготовлений за технологією термосклеювання, при якій краї панелей не зшиваються, а склеюються під температурою.
+
Сфера, що складається з 32 фрагментів (20 [[шестикутник|шестикутних]] і 12 [[п'ятикутник|п'ятикутних]]). ''Roteiro'' — перший м'яч, виготовлений за технологією термосклеювання, при якій краї панелей не зшиваються, а склеюються під температурою.
   
 
== Дизайн ==
 
== Дизайн ==
 
''Roteiro'' виконаний у зеленувато-металічному та блакитному кольорах, що символізують море і небо, з нанесеними сріблястими линіями, які нагадують використовувану португальськими мореплавцями систему координат.
 
''Roteiro'' виконаний у зеленувато-металічному та блакитному кольорах, що символізують море і небо, з нанесеними сріблястими линіями, які нагадують використовувану португальськими мореплавцями систему координат.
   
Вперше у історії подібних футбольних турнірів, усі м'ячі на [[Чемпіонат Європи з футболу 2004|Чемпіонатi Європи з футболу 2004]] були персоналізовані. Для кожного матчу на м'ячах ''Roteiro'' були зазначені назви команд, дата гри, назва стадіону, [[широта]] і [[довгота]] центра поля. Компанія [[Adidas]] поставила 2300 таких м'ячів для ігор чемпіонату і для тренувань команд.
+
Вперше у історії подібних футбольних турнірів, усі м'ячі на [[Чемпіонат Європи з футболу 2004|Чемпіонаті Європи з футболу 2004]] були персоналізовані. Для кожного матчу на м'ячах ''Roteiro'' були зазначені назви команд, дата гри, назва стадіону, [[широта]] і [[довгота]] центра поля. Компанія [[Adidas]] поставила 2300 таких м'ячів для ігор чемпіонату і для тренувань команд.
   
  +
== Посилання ==
[[Категорія:Чемпіонат Європи з футболу 2004]]
 
  +
* [http://www.soccerballworld.com/Roteiro.htm Інформація про м'яч на soccerballworld] {{ref-en}}
   
  +
{{Футбольні м'ячі}}
[[cs:Roteiro]]
 
  +
[[de:Roteiro]]
 
 
[[Категорія:Чемпіонат Європи з футболу 2004]]
[[en:Adidas Roteiro]]
 
  +
[[Категорія:Футбольні м'ячі]]
[[es:Adidas Roteiro]]
 
[[fr:Roteiro]]
 
[[it:Pallone da calcio#Campionato europeo di calcio]]
 
[[ja:ロテイロ]]
 
[[nl:Roteiro (voetbal)]]
 
[[pl:Roteiro]]
 
[[ru:Adidas Roteiro]]
 
[[tr:Adidas Roteiro]]
 

Поточна версія на 10:15, 9 жовтня 2016

Roteiro — офіційний м'яч Чемпіонату Європи з футболу 2004 у Португалії. Цей м'яч був розроблений компанією Adidas спеціально для цього чемпіонату. Його презентація відбулась 1 грудня 2003 року у Лісабоні.

Назва[ред. | ред. код]

«Roteiro» португальською означає «шлях». Використання цієї назви є посиланням до відкриттів, зроблених португальцями у 15—16 століттях. Так само називався і судовий журнал на кораблі Васко да Гами під час його першої експедиції у 1497-1499 роках.

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

Сфера, що складається з 32 фрагментів (20 шестикутних і 12 п'ятикутних). Roteiro — перший м'яч, виготовлений за технологією термосклеювання, при якій краї панелей не зшиваються, а склеюються під температурою.

Дизайн[ред. | ред. код]

Roteiro виконаний у зеленувато-металічному та блакитному кольорах, що символізують море і небо, з нанесеними сріблястими линіями, які нагадують використовувану португальськими мореплавцями систему координат.

Вперше у історії подібних футбольних турнірів, усі м'ячі на Чемпіонаті Європи з футболу 2004 були персоналізовані. Для кожного матчу на м'ячах Roteiro були зазначені назви команд, дата гри, назва стадіону, широта і довгота центра поля. Компанія Adidas поставила 2300 таких м'ячів для ігор чемпіонату і для тренувань команд.

Посилання[ред. | ред. код]