Alitalia Express

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Alitalia Express
ІАТА
XM
ІКАО
SMX
Позивний
ALIEXPRESS
Тип авіакомпанія
Дата заснування 1997
Хаби Аеропорт Мілан–Лінате
Альянс SkyTeam
Материнська компанія Alitalia
Штаб-квартира Рим
Сайт alitalia.it
Embraer E170-100LR авіакомпанії Alitalia Express на рулюванні в міжнародному аеропорту Дюссельдорфа, 2008 рік
Embraer EMB-145LR авіакомпанії Alitalia Express (I-EXMD) в празькому аеропорту Рузине

Alitalia Express S. p.A., діяла як Alitalia Express, — колишня регіональна авіакомпанія Італії зі штаб-квартирою в Римі, повністю належала флагманському перевізнику Alitalia. Компанія здійснювала регулярні та чартерні пасажирські та вантажні авіаперевезення під торговою маркою Alitalia.

Портом приписки Alitalia Express і її головним транзитним вузлом (хабом) був аеропорт Лінате[1].

Після об'єднання авіакомпаній Alitalia і Air One регіональний перевізник формально був розформований і спільно з Alitalia CityLiner реорганізовано в дочірнє підрозділ консорціуму Compagnia Aerea Italiana (CAI)[2]. В даний час продовжує працювати від імені флагманської авіакомпанії, але належить консорціуму CAI, в якому контрольний пакет акцій знаходиться у Alitalia.

Історія[ред. | ред. код]

Авіакомпанія Alitalia Express була утворена в 1997 році на базі розформованого перевізника Avianova і почала операційну діяльність 1 жовтня того ж року. До 2007 року штатна чисельність компанії становила 710 співробітників.

У березні 2003 року повідомлялося про те, що Alitalia планує придбати іншу італійську авіакомпанію Minerva Airlines, яка на той момент тимчасово призупинила польоти своїх суден, з подальшою передачею парку турбогвинтових літаків регіонала під управління Alitalia Express. В силу ряду причин поглинання перевізника не відбулося. У вересні 2004 року керівництво Alitalia оголосила про намір придбати 12 реактивних лайнерів Embraer E-170 для своєї регіональної авіакомпанії, проте ці плани не були реалізовані.

Маршрутна мережа[ред. | ред. код]

Флот[ред. | ред. код]

У вересні 2011 року повітряний флот колишньої авіакомпанії Alitalia Express, що працює як дочірнє підприємство консорціуму Compagnia Aerea Italiana, складали такі літаки:

Повітряний флот авіакомпанії Alitalia Express
Тип літака В експлуатації Замовлено Пасажирських місць Примітки
J Y+ Y Total
Embraer E-170 5 0 - 0 - 72

Станом на 20 травня 2010 року середній вік літаків авіакомпанії Alitalia Express становив 5,9 років[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]