Antrozous pallidus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Antrozous pallidus
Antrozous pallidus1.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Pteropodidae)
Рід: Antrozous
(Thomas, 1902)
Вид: Antrozous pallidus
(Le Conte, 1856)
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Antrozous pallidus
EOL logo.svg EOL: 327552
ITIS logo.svg ITIS: 180006
IUCN logo.svg МСОП: 1790
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9440
Fossilworks: 44138

Antrozous pallidus — вид рукокрилих, родини Лиликові. Етимологія: грец. ἄντρον — «печера», грец. ζωής — «проживаючий»; лат. pallidus — «блідий».

Поширення, поведінка[ред. | ред. код]

Країни поширення: Канада (Британська Колумбія), Куба, Мексика, США. Є частим у посушливих і напівпосушливих скелястих, гірських, лучних районах і поблизу води. Antrozous pallidus є унікальним типом кажанів, тому що має можливість контролювати температуру свого тіла і зрівноважити його з навколишнім середовищем в ході зимової сплячки і під час відпочинку. В основному вони сплять в ущелинах скель і в будівлях. Поживою, значною мірою, служать жуки, коники і молі, але також він споживає скорпіонів і нелітаючих членистоногих, таких як цвіркуни.

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія. Загальна довжина від 92 до 135 мм, хвіст довжиною від 35 до 53 мм, довжина задньої ступні від 11 до 16 мм, довжина вух від 21 до 37 мм, довжина передпліччя: від 45 до 60 мм. Маси тіла (в гр) коливається від 13,6 до 24,1 для самців і 13,9 до 28,9 для самиць.

Опис. Antrozous pallidus це великий, світлий кажан з великими, відстовбурченими вухами.

Зубна формула
I 1 C 1 P 1 M 3
I 2 C 1 P 2 M 3

Генетика, відтворення[ред. | ред. код]

2n=46, FN=50. Спарювання відбувається в кінці осені або на початку зими. Пологи зазвичай відбуваються у великих материнських колоніях в травні і червні. Однорічні самиці народжують єдиного потомка, в той час як більш літні самці можуть народити двійню. Кажанята народжуються безволосими із закритими вухами та очима. Слух з'являється приблизно в 6 днів, очі відкриваються в 2-5 днів. Через 18 днів молодь повністю вкрита волоссям, з хутром темнішим, ніж у дорослих. Через 4-5 тижнів молодь робить перші льотні проби. Через 8 тижнів вони досягають ваги дорослої тварини. У цей час кажанята перестають годуватись молоком.

Джерела[ред. | ред. код]