Atlantis Word Processor

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Atlantis Word Processor
Тип Текстовий процесор
Розробник Rising Sun Solutions, Inc.
Стабільний випуск 1.6.5.7 (Квітень 22, 2011)
Операційна система Microsoft Windows
Ліцензія Умовно-безкоштовне програмне забезпечення (англ. Shareware)
http://www.AtlantisWordProcessor.com

«Atlantis Word Processor» (текстовий процесор «Atlantis») займає нішу під так званими «top-end» текстовими процесорами, найвідомішим з яких є MS Word. Atlantis є умовно-безкоштовним застосунком (англ. shareware). У поточній версії текстового процесора Atlantis відсутні деякі функції, наявні в MS Word. Але в той самий момент в Atlantis є цілий набір цікавих і навіть унікальних (відсутніх в інших текстових редакторах) функцій, що дозволяють зробити роботу над текстовими документами продуктивнішою та зручною. Не будучи повноцінною заміною Microsoft Word, Atlantis є цікавим інструментом для широкого спектру задач, пов'язаних з обробкою текстів.

Історія[ред. | ред. код]

Atlantis з'явився в Інтернеті в квітні 2000-го року у вигляді попереднього релізу (версія 0.7). Кожен охочий мав можливість безплатно користуватись preview-версією, в якій була функція необов'язкової безплатної реєстрації.

В лютому 2001-го року було випущено версію 1.0. Ця версія вимагала платну реєстрацію. На момент випуску версії 1.0, плата за реєстрація становила $15 для користувачів версії 0.7, та $27 для нових користувачів. В подальшому (через декілька років) реєстраційну плату було підвищено до $35 (якою вона є і в цей час).

З моменту виходу версії 1.0, до текстового процесора Atlantis було випущено декілька десятків поновлень (нових версій). Ключовими з них були версії 1.1 (підтримка газетних колонок), 1.5 (колонтитули, поля, «просунуті» функції друку), 1.5.4 (нова система перевірки орфографії, панель Control Board, підтримка кількох виділень, функція Power Type), та 1.6 (зноски). Останньою версією зараз є версія 1.6.1.8 (2007). А 22 квітня 2011 року вийшла версія 1.6.5.7.

Разом з комерційною (shareware) версією Atlantis, з моменту її появи і до версії 1.5.3 включно, що називалась Atlantis Ocean Mind, у 2000-му році було також випущено безплатну (freeware) версію, що отримала назву Atlantis Nova. Безплатна версія в цей час[коли?] практично не поновлюється. Інформація про неї відсутня на сайті продукту. Є лише посилання на дистрибутив Atlantis Nova (див. в розділі Посилання).

Функції[ред. | ред. код]

У цій статті згадані лише найбільш цікаво або унікальні функції.

Безпека та надійність[ред. | ред. код]

На додачу до традиційних функцій шифрування документів та «автозбереження», в Atlantis є функція створення архівів резервних копій (Backup Files). Коли відбувається редагування документів, Atlantis створює архів копій документів. У випадку необхідності є можливість повернутись до більш старих версій будь-якого документа.

Друк документів[ред. | ред. код]

Atlantis дозволяє друкувати документи в двосторонньому режимі на будь-якому принтері. Є функції масштабування, друку кількох сторінок на одному аркуші паперу, а також друк буклетів (включно з «кишеньковими» буклетами).

Power Type[ред. | ред. код]

По мірі того, як користувач набирає все більше тексту в Atlantis, функція Power Type збирає інформацію про найбільш часто вживані слова та словосполучення. Коли користувач починає набирати слова або фрази, які було набрано раніше, Power Type дозволяє швидко завершити поточне слово, що значно пришвидшує час, потрібний для набирання документів.

Недоліки[ред. | ред. код]

Відсутність деяких часто використовуваних функцій.

Посилання[ред. | ред. код]