Відмінності між версіями «Audi»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Відкинути всі редагування до зробленого SilvonenBot)
Рядок 3: Рядок 3:
 
| лого = [[Image:Audi logo.png]]
 
| лого = [[Image:Audi logo.png]]
 
| вид компанії =
 
| вид компанії =
| засноване = [[1910]]. Засновник Август Хьорх (August Horh)
+
| засноване = [[1910]]
  +
| засновник = Август Хьорх (August Horh)
 
| розташоване = [[Інгольштадт]], [[Німеччина]]
 
| розташоване = [[Інгольштадт]], [[Німеччина]]
 
| ключові люди = Мартін Вінтеркорн (Martin Winterkorn) - голова ради директорів
 
| ключові люди = Мартін Вінтеркорн (Martin Winterkorn) - голова ради директорів

Версія за 01:26, 16 листопада 2009

Audi AG
Тип автомобілебудівна компанія[d] і автомобільна марка[d]
Форма власності Aktiengesellschaft[d]
Галузь Автомобільна
Гасло Vorsprung durch Technik
Попередник(и) Auto Union
Засновано 1910
Засновник(и) Август Хьорх (August Horh)
Штаб-квартира Інгольштадт, Німеччина
Ключові особи Мартін Вінтеркорн (Martin Winterkorn) - голова ради директорів
Продукція Автомобілі
Виторг
 • 48 800 000 000 євро
Операційний прибуток (EBIT) 2.915 млрд (2007)
Чистий прибуток
 • 4 300 000 000 євро
Активи
 • 16 800 000 000 євро
Власник(и) Volkswagen AG
Співробітники 53.347 (2007)
Холдингова компанія Volkswagen AG
Дочірні компанії
 • Ducati, Lamborghini і Audi Hungaria Zrt.[d]
 • Сайт www.audi.com

  Audi у Вікісховищі?

  Audi - марка автомобілів, яка виробляється автомобілебудівною компанією Audi AG в складі концерна Volkswagen AG

  Історія

  Horch

  В кінці 19-го сторіччя в Німеччині вже існувало декілька фірм, які виробляли автомобілі. Одна з них називалася August Horch & Cie., вона була заснована 14 листопада 1899 року в Кельне. Август Хорьх був одним з інженерів - піонерів автомобільної техніки. Перш ніж стати самостійним, він, разом з іншим, протягом трьох років очолював автомобілебудування у Карла Бенца в Маннгеймі. У 1904 році Август Хорьх перемістив своє підприємство в Цвіккау і перетворив його в акціонерне товариство. Проте вже в 1909 році Август Хорьх покинув засноване ним підприємство. Надалі його діяльність розвивалася під маркою "Audi".

  Audi

  Нова фірма Августа Хорьха, створена їм наново 16 липня 1909 року в Цвіккау, з причин конкуренції не могла більше носити його ім'я. Було вибрано позначення "audi" - латинський переклад слова "слухай!". З 25 квітня 1910 року друге підприємство, засноване Хорьхом, існувало під ім'ям Audi Automobilwerke GMBH, Цвіккау.

  Wanderer

  Двоє механіків - Іоганн Баптист Вінклхофер і Ріхард Адольф Йенике з 1885 року володіли майстровими по ремонту велосипедів в Хемніце. Незабаром вони самі стали виготовляти популярні у той час двоколісні велосипеди, які продавалися під маркою "Wanderer". З 1896 року фірма іменувалася: Wanderer Fahrradwerke AG. У 1902 році на Wanderer був виготовлений перший мотоцикл. Ідея розширення виробництва за рахунок випуску автомобілів була запроваджена в життя в 1913 році. Двомісний легковий автомобіль малого класу під назвою "Лялечка" поклав початок традиції автомобілебудування Wanderer, що продовжується багато десятиліть.

  DKW

  Засноване спочатку під ім'ям Rasmussen & Ernst в Хемніце, в 1907 році підприємство було перенесене Цшопау в Рудних Горах. Спочатку воно займалося виробництвом і продажем випарних масловіддільників для паросилових установок, кузовних крил і автомобільних фар, апаратів вулканізації, а також центрифуг всіх видів. У 1916 році засновник фірми Йорген Ськафте Размуссен почав експерименти з паровим автомобілем, захистивши свої права на назву "DKW" ("Автомобілі з паровим двигуном"). " ("Автомобілі з паровим двигуном"). У 1919 році підприємство, перейменоване в Zschopauer Motorenwerke, перепрофілювалося на виробництво малих двохтактових двигунів, які з 1922 року склали базу для початку успішного виробництва мотоциклів під маркою "DKW". У 1928 році на ринку з'явився перший легковий автомобіль малого класу "DKW" .

  Auto Union AG, Хемніц

  29 червня 1932 року за ініціативою Саксонського Державного Банку заводи Ауді, заводи Хорьх і Zschopauer Motorenwerke - ДКВ об'єдналися в Auto Union AG. Одночасно із заводами Вандерер був поміщений договір купівлі-продажу і договір оренди на придбання автомобільного підрозділу Вандерер. Місцем розміщення резиденції нового концерну став Хемніц. Auto Union AG став другим за величиною автомобільним концерном в Германії. Фірмовий знак демонстрував чотири переплетені кільця, які повинні були символізувати непорушну єдність чотирьох фірм-засновників. Були збережені позначення Ауді, ДКВ, Хорьх і Вандерер. Кожною з чотирьох компаній в межах концерну був привласнений спеціальний сегмент ринку: ДКВ - мотоцикли і автомобілі малого класу; Вандерер - автомобілі середнього класу; Ауді - автомобілі верхнього сегменту середнього класу; Хорьх - люкс-автомобілі представницького класу.

  Auto Union GmbH, Інгольштадт

  У 1945 році, після закінчення Другої Світової війни, розташований в Радянській окупаційній зоні Auto Union AG експропріювали. Після цього провідні співробітники підприємства переїхали до Баварії, де в 1949 році в Інгольштадте було створено нове суспільство Auto Union GMBH, яке продовжило автомобільні традиції Чотирьох Кілець. Первинно це була перевірена продукція ДКВ з двохтактовими двигунами - мотоцикли, легкові автомобілі і автомобілі малої вантажопідйомності (транспортери) - яка знову випускалася під знаком чотирьох кілець. У 1965 році на ринку з'явилася нова модель компанії Auto Union, вперше після війни з чотиритактовим двигуном. Почалася нова ера і було потрібно нове найменування продукції: багате традиціями ім'я "Ауді" пережило своє відродження. Через нетривалий час останні двохтактові ДКВ-вироби зійшли з виробничого конвейєра в Інгольштадте. Потім під маркою "Ауді" тут почали випускатися нові моделі з чотиритактовим двигуном. Проте нова ера наступила і в іншому відношенні. З 1965 року інгольштадтськоє підприємство входить в концерн Фольксваген.

  NSU

  Фірма NSU була заснована в 1873 році в місті Ридлинген-на-Дунаї двома швабськими механіками Крістіаном Шмідтом і Генріхом Штоллем. Сім років через підприємство переїхало в Некарзульм. Перші 20 років підприємство випускало в'язальні машинки. У 1886 році Некарзульмськая Фабрика в'язальних машинок (Некарзульмськая Фабрика в'язальних машинок (Nekarsulmer Strickmaschinenfabrik) була розширена підрозділом по виробництву велосипедів. З цієї миті двоколісний велосипед став визначати специфіку підприємства. У 1901 році NSU почав виробництво мотоциклів, а через п'ять років - автомобілів. Проте в 1929 році випуск автомобілів був припинений, і підприємство повністю присвятило себе виробництву двоколісних велосипедів. Через три десятиліття - в 1958 році в Некарзульме знову відродилося автомобілебудування. 10 березня 1969 року відбулося злиття підприємств Auto Union GMBH, Інгольштадт і NSU Motorenwerke, Некарзульм. Некарзульм. Згідно закону, що має зворотну силу, на 1 січня було створено нове підприємство підприємство Audi NSU Auto Union AG з резиденцією в Некарзульмі.

  Audi AG

  У березні 1977 року з конвейєра зійшов останній NSU, з цієї миті проводилися тільки автомобілі Ауді. Стали висловлюватися пропозиції по зміні "незручної" назви фірми Audi NSU Auto Union AG на прийнятніше. Підприємство і його продукція повинні були мати єдину назву. І ось, в 1985 році відбулося: замість Audi NSU Auto Union AG - AUDI AG. Одночасно з перейменуванням підприємства було здійснено перенесення резиденції компанії з Некарзульма до Інгольштадту. У обох традиційних компаніях Ауді - Auto Union GMBH і NSU GMBH, зберігаються багаті традиціями назви. Обидві компанії піклуються про розгалужену і багатогранну фірмову історію Ауді. Доступні широкій громадськості Історичні Колекції розташовуються в містах Інгольштадт і Некарзульм. В даний час планується музей Ауді в Інгольштадте, який повинен бути відкритий в 2000 році.

  Сьогодні Ауді є провідним міжнародним виробником високоякісних автомобілів. Підприємство має виробництва в Германії, а також в Угорщині, Китаї і в Південній Африці. У 1998 році Ауді поставив своїм клієнтам майже 600 000 автомобілів. Оборот концерну склав 27 мільярдів Дм. Всього на концерні Ауді трудиться близько 42 000 співробітників.

  Модельний ряд

  Audi A3
  Audi A4
  Audi A5
  Audi A6
  Audi A8
  Audi Q5
  Audi Q7
  Audi TT
  Audi R8

  Дивіться також

  офіційний сайт