Battle City

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Battle City
Battle City NES cover.jpg Передня обкладинка Battle City (Famicom)
Розробник Namco
Dempa Shinbunsha (Sharp X1[ru])
Nova Games (Game Boy)
Видавець Namco
Жанр(и) Action
Багатонапрямлений шутер
Симулятор танка
Платформа Family Computer
Game Boy
Аркада (Nintendo VS. System[en])
Sharp X1[ru]
Virtual Console[en] (Wii і Wii U)
Дата випуску Family Computer
JP 9 вересня 1985
Sharp X1
JP 1985
Game Boy
JP 9 серпня 1991
Virtual Console
JP 4 вересня 2007 (Wii)
JP 9 липня 2014 (Wii U)
Режим гри Однокористувацька гра
Кооперативна гра
Багатокористувацька гра
Українська немає
Творці
Ігродизайнер(и) Джунко Озава
Реіті Окубо
Такефумі Хедо
Технічні деталі
Носій Ігровий картридж

Battle City — відеогра для гральної консолі Nintendo Entertainment System, шутер і симулятор танка. Видана Namco в 1985 році. Гра здобула неабияку популярність у всьому світі, а також у країнах СНД, де її часто називали «танчиками». Було створено багато ремейків і переробок гри, як офіційних, так і неофіційних.

Ігровий процес

Приклад ігрового процесу

Гравець, керуючи танком, повинен знищувати танки супротивника. Також потрібно захищати штаб, розташований внизу ігрового поля. Рівень вважається пройденим, коли знищено всі танки супротивника. Гра закінчується, коли запас життів у танка гравця закінчується, або ворожий снаряд влучає у штаб.

Battle City налічує 35 рівнів, що різняться за своєю складністю. Ігрове поле налічує 13 блоків по вертикалі і по горизонталі. Кожен рівень будується з різних за властивостями матеріалів. Найрозповсюдженішим є цегляний блок, який на відміну від інших руйнується снарядами. Залізні блоки можна зруйнувати лише маючи бонус з 3-х зібраних зірочок. Також існують блоки води, кущів та льоду. Вода не дозволяє танкам проїхати, але для снарядів це не перешкода. Кущі приховують ворожі танки. На льоду, якщо відпустити всі клавіші керування, танк деяку відстань буде ковзати за інерцією.

Бонуси виникають у випадку, коли підбито ворожий танк, що блимає червоним. Це бонусний танк — їх на рівні може бути від декількох до всіх 20. Бонус «Зірка» покращує можливості танка. Перша «Зірка» подовжує дуло, що дозволяє стріляти швидше; друга — дозволяє стріляти частіше; третя — дає можливість руйнувати не тільки цеглу, а й залізні блоки. Бонус «Годинник» зупиняє танки противника на деякий час. Бонус «Граната» знищує всі ворожі танки. Бонус «Лопата» тимчасово захищає штаб залізною стіною. «Щит» тимчасово робить танк невразливим. Бонус у вигляді танка додає життів.

Посилання